UFC TOKYO = LUXUSNÍ SOUBOJ “TLOUŠTÍKŮ”

Hunt vs. Nelson. To je opradu zápas na který se lze jen těšit. Dva velcí sympaťáci, kteří přesvědčují, že vysvalená postava není jediný recept na úspěch.

Hunt je legenda, která se jako jediná dokázala uplatnit na poli UFC poté co převážnou část své kariéry věnovala zápasům podle pravidel K1. Mark je navíc jedním z mála neholandských vítězů, když šokoval celý svět svým vítězstvím v závěrečné pyramidě na přelomu tisíciletí.

V Japonsku je bezmezně milován a I proto jej UFC volí při svém návratu na tamní půdu. Nelson je pro změnu vítěz TUF a borec, který stejně jako Hunt udivuje tvrdými KO a svou dobromyslnou povahou. Jeho slavné hlazení si břicha na kleci při oslavě mu přineslo po celém světě spoustu fanoušků.

Zároveň jsou oba v desítce supertíhy a ať už vyhraje kdokoliv, tak se dá čekat, že mu to v kariéře přinese šanci stát se v dalším zápase v případě vítězství prvním vyzyvatelem. Je možné, že bude zápas rychlý, stejně jako, že se stane podobně parádní přestřelkou jako byl duel Hunt vs. Silva. Tak či onak by měl docela jistě přinést mnoho zábavy a žádnou nevraživost. Favoritem je Mark Hunt, neb má téměř ve všech ukazatelích lepší čísla, ale podceňovat Nelsna by se jistě nevyplatilo, Najde se však někdo, kdo Huntovi skutečně uštědří KO rukou???

Hunt má navíc velmi dobrou obranu proti TD a Nelson je zase jeden z nejbitějších zápasníků UFC, neb velmi často po svých výpadech nechává otevřené dveře k úderovým plochám. Zápas může klidně vypadat jak ukazuje animace z UFC hry!

Velmi důležitý je I ženský zápas, když “Cup Cake” Misha Tate má před sebou zatím neporaženou a v Japonsku velmi populární Rin Nakai.

Japonka dělá od tří let judo a posledních osm let se věnuje mma. Má obrovskou podporu a samozřejmě Japonce by nejvíce bavilo její vítězství a následný případný průnik až k titulovému duelu s Rondou. Ráda páčí své soupeřky armbarem, či kimurou a tvrdí, že trénuje čtyřikrát denně, ale volno si dá I jednou za měsíc.

Nakolik je její titul z menší organizace Valkyrie dobrý na srovnání s Tate je otázka, ale je jasné, že malá Japonka je dobra v rychlém pohybu na zemi, ovšem standup by měl jít jednoznačně za Mishou. Tate je velkou favoritkou a její porážka by byla velkým překvapením. Zvlášť, když Japonka není tolik zvyklá na klec jako Tate.

I další zápasy jsou stavěny jako Japonsko vs. zbytek světa a turnaj, který je k dispozici ke sledování na UFC Fight Pass by měl přinést spoustu zábavy pro každého z nás!

Napsat komentář