Návrat? Anthony Johnson touží po zápasu s Jonem Jonesem v těžké váze

Anthony „Rumble“ Johnson je bývalou super hvězdou UFC. Bojovník s tvrdým úderem, který vypínal své soupeře na jednu ránu. Dokázal ukončit Alexe Gustafssona, Jimi Manuwu, Ryana Badera či Glovera Teixeiru. K zápasu s Jonem Jonesem nikdy nedošlo a Rumble má se šampionem nevyřízené účty.

Anthony měl čelit Jonesovi na UFC 187. Ze zápasu nakonec sešlo a Johnson dostal titulovou šanci proti Danielu Cormierovi. DC nedal svému soupeři šanci a stal se šampionem polotěžké divize. Bývalý titulový vyzyvatel odešel v roce 2017 do sportovního důchodu a začal se věnovat obchodu s marihuanou. Johnson přibral spousty kilogramů a nyní je klasická těžká váha, ve které by se rád utkal s tím nejlepším – Jonem Jonesem.

„Vrátím se z důchodu pouze tehdy, pokud Jon Jones přejde do těžké váhy. Chci říct, že Jon je jediný, s kým chci bojovat, protože pak si můžu říct, že je moje mise splněna. I když jsem nezískal titul, bojoval jsem s těmi nejlepšími a můžu v noci v klidu spát.“

Od dubna 2017, kdy Johnson odešel do důchodu, se rojí spekulace o jeho návratu. Polotěžká divize již nepřipadá v úvahu, neboť Rumble přestal trénovat a přibral mnoho kilogramů. Navíc dle svých slov úplně skončil s tréninkem a je otázkou, v jaké formě by se do oktagonu vrátil. Všichni víme, že čelit Jonu Jonesovi je téměř nadlidský úkol i když je bojovník ve stoprocentní formě.

Netrénoval jsem od svého posledního zápasu. Soustředím se na obchod s marihuanou a CBD, proto jsem MMA posunul na vedlejší kolej. Víte jako to myslím? Všechnu svou pozornost věnuji byznysu.“

Obchod s legální marihuanou je jedním z nejrychleji rostoucích odvětí ve Spojených státech. Není divu, že Johnson přesunul svou pozornost jinam, než je zápasení v oktagonu. Jon Jones však zatím přesunu do těžké divize příliš nakloněn není a proto je potencionální duel spíše zbožným přáním bývalého titulového vyzyvatele.

Napsat komentář