BENSON HENDERSON ODSTARTOVAL NOVOU ÉRU MMA

Free Agent – neboli volný agent. Ano. Takhle může skutečně vypadat téma roku 2016. Až do dnešního dne bylo totiž testování vod v rámci přestupů mezi jednotlivými organizacemi velmi vzácnou záležitostí. A co si budeme povídat z UFC odcházeli povětšinou borci bez perspektivy, nebo borci, kteří neměli velký byznys potenciál.

Několik zajímavých jmen samozřejmě tuto hegemonii narušovalo již dříve. Hlavní postavou je jistě Ben Askern, který je brán jako nejzajímavější bojvník mimo UFC a působí dlouhodobě v organizaci ONE FC.
Vloni z UFC odešel velmi dobrý Phil Davis a jeho přestup do Bellatoru byl jistě hodně diskutovanou věcí, ale Davis rozhodně nebyl trhák hlavních zápasů večera a jeho graplerský styl je přeci jen tím nudnějším co speciálně jeho váha nabízí a po porážce s Baderem možná ani nebylo co řešit.

Ovšem, když loni po hlavním zápase na turnaj v Soulu položil Benson Henderson jakožto bývalý šampión WEC a UFC rukavice na střed ringu po svém vyhraném zápase s Nasvidalem, tak se zvedlo hodně obočí a v nich spousta otazníků.

A po několika týdnech je tady šokující rozhřešení. To o čem mnohé hvězdy mluvili v čele právě s Bensnem a třeba Overeemem se nyní stalo skutečností.

UFC nedorovnala nabídku, kterou Bendo dostal od BELLATOR a Benson dal přednost jistotě před možnými bonusy a odchází jako muž, který je ve dvou vahách v UFC do 15 místa do soupeřící organizace. Podmínky nejsou známy.

Navíc Henderson přestupuje v momentu, kdy má pouze 32 let prohrál jen dva zápasy z posledních šesti a to s R.D.Anjsoem a Cerronem. Získal a třikrát obhájil titul šampióna lehké váhy. Jeho čísla na PPV, ale i na Fight Pass byla velmi dobrá a byl to vzorný příklad v chování i vystupování jak směrem dovnitř tak ven z organizace. Což ostatně potvrdil i ve svém dopisu na rozloučenou, kde všechny z UFC pohcváli a poděkoval za šanci, kterou dostal.

DW se nechal slyšet, že je za Bensna rád a že udělal to nejlepší rozhodnutí pro sebe. Že sice mohli jeho nabídku dorovnat, ale nechtěli, protože hledají spíše lidi, kteří se mohou dostat směrem do TOP 5 a ne směrem opačným.

Na druhou stranu twitter a především borci na něm reagovali často překvapeně, ale pozitivně a vlastně to mnozí ohlašují jako začátek něčeho nového a tedy volného trhu pro bojovníky, kteří budou více vyjednávat o své dobré podmínky v té či oné organizaci. Oblíbený Bendo, který téměř nevyndává z pusy párátko a dokáže s ním odzápasit i pětikolový zápas tedy možná rozpoutal pro MMA kompletně nový jev.

Již delší dobu je totiž jasné, že byť se UFC rozpíná do všech světových stran, tak je v tomto byznyse místo i pro další. Navíc Bellator rozjel chytrou politiku ať už dočasných či delších spojenectví (Glory, Rizin) a diváci chtějí vidět rozmanitost.

Plus je tady také v UFC velmi kritizovaná smlouva s REEBOK, která vzala z kapsy bojovníků spoustu peněz a i to je důvod pro mnohé změnit značku.

Josh Thompson, Phil Davis, Benson Henderson a kdo bude další… Hodně hlasitě křičí do světa o pořádný kontrakt Alistair Overeem, který má jistě ještě větší potenciál než Henderson. A stejně tak je nyní bez smlouvy drzý, ale skvělý Aljamain Starling, který to má 12-0 a v UFC 4-0 a je teprve na vzestupu v bantamové váze.
Stejně tak může z Invicty kterou UFC ovládá, doslova ukrást Scot Cooker Brazilku Cyborg a další mohou následovat.
Zkrátka síly se budou tříštit a dobrá zpráva je to především pro bojovníky jejichž možnosti a příjmy půjdou díky tomu nahoru.

Napsat komentář