BLOG: Cestou ranhojiče do vyprodané Ostravar arény na OKTAGON 11

BLOG: Cestou ranhojiče na OKTAGON 11

Jako doma

Na ostravské půdě je náš tým jako doma, jelikož půl týmu je právě z Ostravy a druhá půlka z Frýdku-Místku. Nebyl důvod se nějak hnát, i když na rules meeting jsme dorazili akorát na čas. Dan se sice ještě vracel domů pro zapomenutý trikot a na hale jsme museli najít Dariuse, našeho slovenského nováčka v týmu, ale všichni jsme se sešli v šatně a mohlo začít tejpařské běsnění. Nutno podotknout, že jsme v tento památný den, léta páně 16.3.2019, museli udělat trochu diverzní akci a půlku zkušených tejpařů poslat do Brna. Nastal čas vypustit a otestovat služebně mladší cutmany a cutmanky. Přecejen, být dva u klece a zatejpovat 24 zápasníků u nás zvládne jen málokdo.

Přípravy

Jako nový dispečer fungovala na akci Jesika a myslím, že jí to šlo velmi dobře. Dispečer je v našem týmu ten, kdo dohlíží na tejpy a po jejich kontrole zapečetí, tedy zalepí a podepíše, zápasníkům rukavice. Stejně tak kontroluje oblečení, nehty a kineziotejpy po konzultaci s rozhodčím. Nevím, jak to je na jiných gala, ani kdo tam kontroluje legálnost a bezpečnost tejpů, ale na OKTAGONU se nemůže stát, že by si někdo dělal podkovy, nebo jiné nekalé tejpovací praktiky, právě díky ACT dispečerovi. Já měl před sebou dnes dlouhý seznam jmen, takže jsem nabili krámek plný tejpů, obvazů, nůžek a veškerého vybavení, stejně jako všichni ostatní cutmani a vyrazil vstříc novým dobrodružstvím. Věci ke kleci, nemohl udělat dispečer, jelikož s tím neměl zkušenost, tak jsme se o to trochu podělil všichni a vyšlo to parádně.

Kárka zábavy

Vletím do slovenské šatny a zvolám:,,Tak kdepak je ten Slovák z Přerova?!´´, načež se ozval vždy vysmátý Marek Bartl. Tejpovaní na pohodu s pokecem o jiu-jitsu a pozváním na rolovačku v kimonech. Jednou nám to určitě vyjde Maro. Hned další na seznamu byl šampión třetí Výzvy Karol Ryšavý. Tradičně si přisednul i jeho trenér a můj přítel Yán Hudák, se kterým jsme si povídali o našich malých dětech a potom společně i s Karolem o přípravě a nastavení hlavy. Karol byl naprosto v cajku a na zápas se těšil. Nemohl jsem jinak a vsadil jsem na něj své tejpy. Během tejpování za námi přišla delegace VIP hostů s půvabnou moderátorkou Betty a nakonec i na mě měli pár dotazů. Nebudu lhát, když řeknu, že pro mě je i toto tou příjemnou částí práce v zákulisí. Následně jsem si tak nějak neplánovaně odskočil ke kleci na první zápas, protože jsme byli lehce ve skluzu, ale, vše bylo na svých místech. Vyhledal jsem Dariuse, sbalil saky paky a šlo se na věc. Jen co jsme dosedli na židle, začal Ondra vítat hosty v hale a uvádět první zápas. Měli jsme krásně na čas rukavice a vazelínou na rukou a stáli na značkách. První měření MMA sil mezi Le Sym a Ahmadem proběhlo tvrdě a nekompromisně ve prospěch Le Syho. Omar chtěl další kolo, ale byl již jaksi odmáván. Okamžitě mě vystřídala Verča a já tak mohl svou tejpovací kárku zábavy táhnout dál.

Lep za nehty a pásky na botech

V šatně na mě v poklidném rozpoložení čekal Milan Ďatelinka. Toho mám velmi rád a společně jdeme dál již od první Výzvy. Milan se jako zápasník neskutečně vyvinul a to jak technicky, tak i fyzicky. Tejpy mu dobře sedly, jako vždy a naše hlavní téma byl jeho mocný high kick. Říkal mi, že to nějak zvlášť netrénuje, prostě to tam padá. Pokračoval jsem za Vaškem Mikuláškem. Vašek je jeden z mála fajterů, který se mnou spolupracuje už od prehistorie Alpha Cutmanů z dob VFCL. Sám říká, že není žáden extra sportovec, ale od našich začátků si nás a naší práce váží, vždy přijde pokecat, zavtipkovat a hlavně si říct o vítězné tejpy. No a tak jsem mu je udělal. Měl jediný požadavek: ,,Ať ho to bolí!´´. Následovala dvojice cizinců, kteří tentokrát vyšli na mě. Musím říct, že to byl nakonec super deal. Mladý Litevec´´short notice fighter´´ Zakuaskas sice neměl moc dobrou angličtinu, ale jeho trenér nás již znal z vidění a tak s důvěrou nebyl problém. Druhým cizincem byl maďarský vlak Mate Kertes. Naprostý sympaťák, výborná angličtina, tejpování bez problémů a ještě mě stihl naučit pár slovíček z maďarštiny.  Když jsem se ptal na soupeře, odpověděl:,, I Know that Rado is like a pitbull, so I have to make it equal.´´

Následoval krátký oddych, takže vyčůrat, nacpat do hlavy banán a monster a vyhlížet hlavní hvězdy turnaje. Taky bylo potřeba si odlepit tejpy z bot, které se tam vždy záhadně dostanou a vymýt lep z pásek z již trochu spálených bříšek prstů. Toto, společně s rukama od krve a vazelíny, jsou znaky správného cutmana. Meloun se dostavil na smluvený čas a jako vždy čerstvě ostříhán a dobře naladěn. Dělat mu tejpy je vždy jedna radost a ostatně na to mají vliv i lidi okolo něj, jako je André, nebo Michal Martínek. André se mě ptal na kurz tejpování pro bojové sporty, jehož úspěšnou první vlnu jsme měli nedávnou za sebou. Prý, jestli máme v plánu organizovat něco podobného taky v Praze a nezávazně mi nabídl prostory. Tak pokud bude zájem mezi pražany, možné to je.

Na mém seznamu tak zbyl už jen nekorunovaný král welteru, tedy nikdo jiný než Pirát Krištofič. Další tejpování plné vtípků a řešení přípravy. Nejvíce mě zajímal jeho kemp na Islandu v Mjornil gymu a jestli měl i sparingy s Gunnarem Nelsonem. Tejpy na míru byly ukovány a já si konečně mohl pofoukat prstíky a vydat se do epicentra všeho dění, ke kleci.

OSTRAVA!!

Vychytal jsem, společně s Cedem, který jel stejné tejpovací bomby jako já, jen samozřejmě se seznamem plným oponentů mých svěřenců, poslední tři zápasy. První šel Rado Úškrt proti Mate Kartesovi. Očekávaný průběh. Rado Mateho masakroval tvrdými direkty a háky. O první pauze jsem hned naskočil v plné polní a žehlil napuchlé levé oko a stavěl krvácení v levo pod spodním rtem. Důkaz tvrdého Radova pravého háku. Kertes na oko viděl, takže jsem lékaře nevolal. Druhé kolo to vzal Kertes za opačný konec a začal Úškrta házet, což mu vycházelo a dostal se postupně k ukončení na GnP. Úžasný obrat zápasu!

Následně proběhla kýžená odveta mezi Melounem a Grizllym. Česko proti Americe. Při tomto zápasu mi už vstávaly chlupy na rukou a za krkem, protože diváci bouřili jako běsnící moře, kde hromy byl jejich zpěv a blesky jejich foťáky. Meloun měl po druhém kole jen malý cut pod levým okem a Grizzly potřeboval chladit obě tváře. Nepředstavitelná tříkolová bitva skončila druhým vítězstvím Jeremyho Kimballa a tím si vysloužil jak úctu diváků, tak i možnost zápasit s nejlepšími z nejlepších v organizaci OKTAGON MMA. Poslední zápas je prostě nutno vidět, jelikož titulák mezi Kozmou a Krištofičem byla pětikolová krvavá bitva, kde oba cutmani měli plné ruce práce. Pirát měl hned tři cuty a z toho jeden vzadu na hlavě a Kozma měl rozšklebenou ránu u levého oka. Jeli jsem doslova skoro na doraz, tedy do poslední štětičky, tampónu i krytí. Musím vyzdvihnout Pirátovo výborné, leč defenzivní, jiu-jistu, kdy ubránil všechny submise. Na druhou stranu ukázal Kozma neskutečně vyspělý wrestling a práci boků. Jeho nízké přechody přes´´knee´n belly´´ a vysoké přechody přes hvězdu byly famózní. Tenhle zápas měl prostě všechno, co chce fanoušek v hale i u televize vidět a i když může být jen jeden šampión a tím zůstal, po dominantním výkonu, David Kozma, respekt si zaslouží oba bojovníci.

Úžasná atmosféra ve vyprodané hale by se dala nabírat lopatama na metráky. Prostě OSTRAVA!!! Tenhle galavečer se OKTAGONu vskutku výtečně povedl a patří jim za to velké díky jak od fanoušků, tak i od nás, cutmanů. Závěrem můžu už je říct, s lehkou nadsázkou, zahoďte kopačky, zlomte hokejky a běžet dělat bojové sporty, protože tohle jinde nezažijete.

Sílu a čest!

Oss!