BLOG: Pátý element #10 Petra Částková; skrz XFN na Bellator

Krásný Velký pátek všem fanouškům WMMA a příznivcům tohoto blogu. Velikonoce jsou v plném proudu, ale přes sváteční atmosféru není možné opomenout dění ve světovém MMA. Především turnaj Rizin 15 a UFC FN St.Petersburg, kde se, mimo jiné, odehrají velmi zajímavé a důležité zápasy v ženském MMA, které si v závěru představíme. Hlavní téma dnes bude Pátý element Petry Částkové a její cesta bojovnice skrze XFN a Bellator.

Pátý element Petry Částkové.

Zápasnice muší váhy WMMA Petra Částková, původem z Pardubic, se narodila v prosinci roku 1981 a od svých 5 let žije v Praze. S bojovými sporty začal již v sedmi letech, kdy ji maminka přihlásila na judo. Nejen, že tento krok měl být prevencí možné šikany na základní škole, ale k tomu probudil v Petře zájem o bojové sporty i do budoucna. Mamince tedy patří velké díky i za nás, fanoušky WMMA. Během puberty však sportu obecně moc nedávala. Opravdu se do toho opřela až ve věku 24 let, kdy začala s K1 a muay-thai.

Petra vystudovala hotelovou školu, ale tento obor ji moc neoslovil a začala zároveň studovat obor dopravní pilot. Momentálně je držitelkou profesionální pilotní licence včetně potřebných nalétaných hodin. Létání se pak stalo nejen jejím občasným zaměstnáním, při němž vysazuje například parašutisty nebo extrémní snowboarding a wakeboarding, ale také jejím koníčkem. Během těžkých a časově náročných příprav na MMA zápasy si na své milované létání vždy najde čas. Mimo MMA a pilotování se profesně věnuje podnikání v cestovním ruchu.

Profesionální kariéru zápasnice má velmi pestrou. Stala se mistryní České republiky jak v K1, tak i v thajském boxu a mnohokrát nás reprezentovala na mezinárodním poli. Sama Petra nám sdělila, že jednou z významných vzpomínek, které z této doby uchovává, je z mistrovství Evropy v Portugalsku, kde měla ve své váze, dnes již světoznámou zápasnici, Joannu Jedrzejczyk.

Momentálně drží v profesionálním MMA skóre 4-3 a připravuje se v týmu  Reinders MMA. Právě trenér André Reinders ji sám nabídnul, jestli ke svému výbornému postoji nechce přimíchat více stylů a věnovat se MMA. Částková neváhala a dnes se, s velkým zápalem a radostí, věnuje smíšeným bojovým uměním naplno.

Aktuálně se připravuje na zápas na následujícím turnaji XFN 18 v O2 Aréně s tím, že pod hlavičkou organizace XFN zvládla vítězně již dva zápasy. Největší zprávou však je, že má Petra Částková platnou smlouvu s organizací Bellator a to na další dva zápasy.

Ať už tedy její další zápas proběhne v kterékoliv organizaci světa, čeští fanoušci WMMA stojí při ní a budeme Petře společně přát jedině vítězství.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Na československé scéně proběhl, v rámci galavečeru TFN,  jeden amatérský zápas žen, v němž Olga Kánová z LCC Trenčín ve 25. vteřině knockoutovala Lívii Adamuščinovou, která vzala zápas na short notice v catch weight 58kg.

Na UFC 236 zvítězila na body Poliana Botelho (8-2/Brazílie) nad Lauren Muller (5-2/Kalifornie).

Bi Nguyen (5-3/Kalifornie) vyhrála na ONE FC Manila nad Dwi Ani Retno Wulan (1-1/Indonésie) v prvním kole na TKO.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPASY

V sobotu 20.dubna se na hlavní kartě UFC FN St.Petresburg utká osmička muší váhy Roxanne Modafferi (22-15/Nevada) proti patnáctce Antonině Shevchenko (7-0/Kyrgystán). Turnaj se bude vysílat v sobotu od osmé hodiny večer, tedy ve velmi příznivém čase pro českého fanouška.

Den na to, 21.dubna se v Jokohamě na turnaji Rizin 15 uskuteční hend tři ženské zápasy. Samantha Jean-Francois (4-5/Francie) se střetne s Rena Kubota (7-2/Japonsko). Justyana Haba (1-0/Polsko) bude bojovat proti Kana Watanabe (6-0-1/Japonsko). Shinju Nozawa-Auclair (2-1/Mičigen) se postaví Saray Orozco Rodriguez (3-2/Mexico).