Zatímco Ronda Rousey zamířila ze světa MMA do pro-wrestlingového prostředí a již brzy ji čeká oficiální debut v ringu, Brock Lesnar si otestoval obě strany a dokonce i v jednom případě najednou. Navíc se kdykoliv může vrátit do UFC.

V loňském roce se zvedla vlna spekulací poté, co další z velkých wrestlingových fanoušků, Jon Jones, naznačoval superfight právě s Brockem Lesnarem a ten tomu byl nakloněn. Kdoví, jak blízko byl tento duel k realizaci, ale to už je nyní jedno vzhledem k dalšímu problému Jona Jonese s dopingem.

Nyní se Lesnarovo jméno vrací částečně zpátky do hry poté, co jeho manažer Paul Heyman, který se o něj stará především ve wrestlingovém světě, vypovídal pro TMZ Sports a sdělil: „Pokud bude Brock Lesnar chtít zápasit v UFC, bude zápasit v UFC. Pokud bude chtit zápasit v WWE, bude zápasit v WWE.“

Tato hláška je ve skutečnosti součástí role, kterou na televizních obrazovkách hraje, když ve wrestlingových příbězích zastupuje Brocka Lesnara. Co však už nebylo součástí vyjádření v rámci příběhu, bylo vysvětlení zdravotního stavu Lesnara ve vztahu k UFC.

„Tato pauza mu vlastně hodně prospěla, protože jeho tělo mělo šanci se uzdravit. Problém s bojovníky UFC, kteří jsou všichni fantastičtí sportovci, je ten, že si ničí svá těla v tréninkových kempech. Neustále shazují a ničí si tím vlastní těla. Brock Lesnar je pravděpodobně ten nejzdravější bojovník, který by vstoupil do UFC, kdyby se tak rozhodl.“

Lesnar je nadále obrovské lákadlo pro WWE i UFC, ale pro návrat k bojovým sportům by potřeboval vyřešit situaci s pozitivním dopingem, kdy mu USADA zmrazila roční suspendaci ve chvíli, kdy v zimě 2016 oznámil další konec kariéry v MMA. Je vůbec otázkou, zda se do testování vrátil či nikoliv, spíše to vypadá, že ne.

I tak je tu ale další faktor v podobě smlouvy s WWE, kterou Lesnar se společností prodlužuje vždy po největší akci roku, WrestleManii, která proběhne 8. dubna. Zatím nejsou žádné informace o tom, že by ani jedna ze stran nechtěla pokračovat ve spolupráci.

Vzhledem k tomu, že UFC nedokáže dostat Conora McGregora na placené akce a Ronda Rousey zmizela, je Brock Lesnar obrovské jméno, které ke koupi UFC PPV v drtivé většině přilákalo přes 1 milion zákazníků. Není tak divu, že by Dana White kdykoliv uvítal jeho návrat, byť jen na jeden či dva zápasy.

Napsat komentář