Buchinger: “Zajímá mě titul v lehké i v pérové váze OKTAGONU!”

Ivan Buchinger se vrací na domácí scénu, veterán KSW, šampion M1 Global a první bojovník domácí scény, který se utkal se slavným Conorem McGregorem, v roce 2012 o titul Cage Warriors. 

Slovenský zápasník, vyrůstající ve stínu Attily Végha. Na světové scéně prorazil a dosáhl celé řady úspěchů, teď se vrací na domácí scénu. Ještě do konce letošního roku se objeví v zápase na půdě OKTAGONU.

“Lehká váha v OKTAGONU je dost nabitá, tam to bude zajímavé, v šestašedesátce nevidím velkou konkurenci,” říká Ivan. Rád by zamíchal kartami v obou kategoriích. “Obě váhy mi vyhovují, jsem zvyklý bojovat v lehké i v pérové,” dodává.

Buki, jak se Buchingerovi přezdívá, v kariéře získal 37 vítězství, z toho 23 ukončení na submisi a 8 KO.

“Mým cílem je vyhrát co nejvíc zápasů a probojovat se k titulovým duelům. Když dostanu šanci, tak ať je to v obou vahách, chtěl bych je ovládnout obě,” prozrazuje své smělé plány.

Buchinger se v posledních týdnech upsal trnavskému SFG, jeho cestu povede Attila Végh. “O přestupu do SFG jsem uvažoval už dlouho, trénoval jsem tam nárazově už dřív. Seznámil jsem se s klukama a s Attilou jsem vyrůstal, takže se známe opravdu dobře, jsme dlouholetí kamarádi, takže když jsem řešil svou budoucnost, přestup do SFG mi přišel jako jasná volba,” popisuje.