„Být mezi TOP 10 je skvělé! Beru to jako odraz mé práce,“ říká Dvořák. Čeho by chtěl dosáhnout tento rok?

David Dvořák si v loňském roce připsal v UFC dvě vítězství, čímž si v nejlepší lize světa drží čistou bilanci, a dokonce se dostal mezi deset nejlepších bojovníků muší váhy. Jak vnímá český bojovník tento nemalý úspěch a jaké plány si připravil pro tento rok?

Rok 2020 byl pro „Undertakera“ velmi úspěšným. Nejprve si připsal vítěznou premiéru, na kterou o pár měsíců později navázal opět vítězně, čímž svou kariéru v UFC rozjel skvěle. Právě tyto úspěchy posunuly českého bijce mezi ty nejlepší bojovníky v žebříčku.

Jsem za to strašně rád, bylo pro mě důležité vyhrát první dva zápasy,“ říká Dvořák o zařazení mezi TOP 10 v rozhovoru pro Fightclubnews.cz. „Teď jsem v polovině kontraktu UFC a v podstatě už mám skoro jistý nový kontrakt. Být mezi nejlepšími je skvělé, je to pro mě obrovský úspěch. Je tam spousta borců, kteří by mohli být přede mnou, ale také pode mnou. Umístění v TOP 10 je super, jsou to sice jen čísla, ale beru to tak, že to odráží moji práci.“

Před pár dny David Dvořák potvrdil, že podepsal smlouvu na další zápas, který se zřejmě odehraje ke konci května a jeho soupeřem by měl být brazilský bojovník. Ovšem, tato informace o potenciálním soupeři zatím nebyla potvrzena od žádných oficiální zdrojů, a tak Dvořák pochopitelně nemůže podat žádné bližší informace. Nastínil však, jak by mohla probíhat jeho příprava.

„Soupeře jsem ještě žádného nepotvrdil, akorát jsem zveřejnil, že jsem právě podepsal zápas,“ vysvětlil Dvořák. „Zatím nemohu mluvit o tom, s kým budu zápasit, dokud to oficiálně nezveřejní UFC. Momentálně k soupeři nic říct nesmím.“

„Nicméně, v přípravě bych rád navštívil několik místních gymů tady u nás, jako je Reinders MMA, domácí All Sports Academy, Honzu Stacha v Brně apod. Plánuji ale také vycestovat do Polska a rád bych se dostal i do London Shootfighters, ale zřejmě to současná situace nedovolí,“ promluvil David o své nadcházející přípravě.

Minulý rok, jak už bylo výše zmíněno, byl pro Davida ve znamení úspěchu a minimálně stejně hodlá pokračovat i letos, kdy je jeho hlavním cílem podepsat další kontrakt UFC a odcházet z roku 2021 se čtyřmi vítězstvími.

„Co se týče cílů tohoto roku, tak bych chtěl letos dva zápasy a oba samozřejmě vyhrát, abych vstoupil do dalšího kontraktu se čtyřmi vítězstvími a žádnou porážkou a do roku 2020 tak vstoupit s novou smlouvou a novými výzvami,“ dodal Dvořák na závěr o svých plánech.