Chandler si věří na Chabíba i Gaethjeho

Michael Chandler je připraven naskočit jako náhradník do titulového zápasu a střetnout se buď s úřadujícím šampionem Chabíbem Nurmagomedovem nebo prozatimním šampionem Justinem Gaethjem. Chandler nemá pochyby o svém vítězství v obou případných matchupech.

Bývalý trojnásobný šampion Bellatoru v lehké váze podepsal tento měsíc smlouvu s UFC a ihned zaujal silnou pozici ve své divizi.  Aktuálně figuruje jako náhradník v očekávaném duelu Nurmagomedova a Gaethjeho o titul v lehké váze 24. října na ostrově Yas v Abu Dhabí.

Říká, že tvrdě trénuje, aby byl schopen do zápasu nastoupit i hodinu před jeho uskutečněním, kdyby bylo potřeba. Recept na Chabíba Nurmagomedova nebyl doposud schopen najít žádný bojovník, který s ním nastoupil do osmihranné klece. Vyhrát byť jedno jediné kolo proti dagestánskému bojovníkovi se zdá jako nesplnitelný úkol pro většinu jeho soupeřů.  Chandler však tvrdí, že je schopen do oktagonu přinést něco, s čím se Chabíb ještě doposud nesetkal.

„Myslím, že jsem lepší wrestler než on,“ řekl americký bojovník během živého vysílání na svém Instagramu. „Není to tak, že bych nerespektoval jeho wrestling. Myslím, že se ukázal světu jako nejdominantnější wrestler v MMA. Spustí tlak, dostane soupeře zády ke kleci, hodí ho na zem a tam zamkne. Full mount, half guard nebo full guard, je nebezpečný všude. Nemyslím si ale, že se někdy střetl s All-American wrestlerem. To pro něj bude něco úplně jiného. Je rozdíl mezi bojovníkem, který dělal wrestling na střední a pak se vrhnul do MMA a bojovníkem jako jsem já, který patří do první divize wrestlerů All-American,” dodal Chandler.

Chandler si je zároveň jistý, že ho CHabíb nedokáže hodit na zem. “A i kdyby ano, rozhodně nebude schopný mě na zemi udržet. Jak ukázal zápas s Iaquintou, pokud není schopný dostat soupeře brzy na zem, začne ztrácet. To bude i případ našeho souboje,” věří si. Strategií trojnásobného šampiona v potenciálním střetu s dagestánským hrdinou tak zní jednoduše, nenechat se hodit. Jenže, to si myslel už celý zástup bojovníků před ním.

Přestože po zápasu s Nurmagomedovem touží víc, Chandler se rád utká o titul i s Gaethjem.  „Myslím, že tu noc co Gaethje porazil Tonyho Fergusona, vypadal jako nejlepší sedmdesátka planety. Byl klidný a neuvěřitelně tvrdý. Každou kombinací, kterou vyslal, chtěl Tonyho připravit o hlavu. Ve druhém kole dostal knockdown, šel do rohu, vrátil se a pořád zůstal stejně koncentrovaný a klidný. Ten večer bojoval jako nejlepší lehká váha na světe. Takže gameplan by byl držet ruce na hoře, krýt si bradu a jít do pořádné přestřelky. Myslím, že jestli se proti sobě v kleci postavíme, bude to nejlepší zápas UFC historie,” tvrdí sebevědomě.

Ať už titulová situace v lehké váze dopadne jakkoliv, Michael Chandler ukazuje, že je připraven zápasit. Kdo bude jeho prvním soupeřem pod hlavičkou UFC, ukážou příští dny.