Co bude dál s Whittakerem a jaké další zápasy chceme vidět po UFC 254?

Už dlouho žádný turnaj tak nerozvířil vody světového MMA jako v sobotu proběhnuvší UFC 254. Našlapaná karta vrcholila devětadvacátým dominantním vítězstvím dosud neporaženého šampiona lehké váhy Khabiba Nurmagomedova, který ihned po uškrecní Justina Gathjeho hodil rukavice do středu oktagonu a v emotivním rozhovoru oznámil konec kariéry.

Zatímco Khabiba, pokud svá slova dodrží, čeká zasloužený sportovní důchod, další zápasníci si pomalu začínají brousit zuby na pás v lehké váze. A i přes ne zrovna přesvědčivý výkon by měl být stále prvním na řadě Justin Gaethje. Ten Khabiba v zápase několikrát trefil, pak si ale nepohlídal takedown a po chvíli boji na zemi vlezl Khabibovi do trianglu.

Odborníci po celém světě samozřejmě od neděle spekulují, jak Dana White zapeklitou situaci v lehké váze vyřeší. Domluvený je zápas Conora McGregora s Dustinem Poirierem, do titulových konverzací má rozhodně co mluvit i Tony Ferguson a ke Gaethjemu a spol přibyl do party nový plenitel Michael Chandler.

A právě Michael Chandler by měl podle expertů být tím, který si může skrz Gaethjeho proklestit cestu až k titulové šanci. V souvislosti s prvním zápasem bývalého šampiona Bellatoru v UFC se skloňuje i jméno Tonyho Fergusona. Zápas s Justinem Gaethjem je ale podle mnohých více nasnadě. Vítěz tohoto duelu by se pak mohl utkat s vítězem duelu Poirier – McGregor. Každopádně situace v lehké váze UFC je po odchodu krále více než dramatická.

A zajímavé to brzy může být i ve střední váze. Když Robert Whittaker v sobotu porazil Jareda Cannoniera, vysloužil si totiž podle všeho šanci na odvetu se šampionem Israelem Adesanyou. Situace v této váhové kategorii právě tento potenciální zápas nabízí jako nejlogičtější východisko.

Whittaker od poslední prohry s Adesaynou porazil Darrena Tilla a teď i Cannoniera. Cokoliv jiného než titulový zápas by pro něj ze strany UFC byla rána pod pás. Australan je v žebříčku prvním contenderem a v minulosti porazil už pět borců z nejlepší desítky.

Dalším duelem, který se po posledním víkendu bezesporu nabízí, je střet Magomeda Ankalaeva s Johnnym Walkerem. Ankalaev v sobotu ukončil Cutelabu, a aktuálně tak drží jedenáctou příčku polotěžké váhy. Pětkrát v řadě vyhrál a mluví se o konfrontaci s dalším specialistou na KO Johnnym Walkerem, který trénuje ve slavném SBG Ireland, tělocvičně, která světu dala Conora McGregora. Walker je v žebříčku polotěžké váhy aktuálně devátý.