Daniel Cormier, pomalu čtyřicátník a zároveň #1 P4P. Důchod nebo ještě 3 zápasy?

Mluví se o jeho důchodu, ale na žebříčku P4P bojovníků drží první místo. Opravdu málokdo nebo spíše nikdo se nemůže pyšnit odkazem jako současný šampion těžké váhy Daniel Cormier.

Minulý rok Cormier prohlásil, že ve 40 letech ukončí profesionální kariéru. Jenže teď i vzhledem ke všem těm velkolepým plánům a potencionálním super zápasům to vypadá hodně nereálně. Proč taky končit, když se kromě Jona Jonese ani zdaleka nenašel žádný přemožitel a v těžké váze vypadá Cormier skvěle. Jedině by se chtěl řídit příslovím – V nejlepším se má přestat.

Kouč roku 2018, Javier Mendez, který má pod palcem Khabiba Nurmagomedova a  Cormiera, by svého dlouholetého svěřence v nejlepším případě viděl ještě jednou, a to s Brockem Lesnarem a pak konec kariéry. Záleží ale hlavně na Cormierovi a pochopitelně také Danu Whitovi, který na důchod Cormiera rozhodně nemyslí a má dobré donucovací prostředky.

„Pokud Dana najde způsob a cestu, mohl by DC absolvovat klidně ještě i tři zápasy. A víte co, Dana White má velice dobré způsoby, jak přesvědčit lidi. Jak ho tedy znám, ještě dva, tři nebo i více zápasů nejspíš uvidíme. Myslím si to,“ říká Mendez.

„Daniela miluju. Je to skvělý chlap. Kdyby řekl, že zítra končí, budu to respektovat. Kdyby řekl, že bere zápas a od zítra začínáme kemp, všeho nechám a jdu do toho s ním. Mám ho rád a je to skvělý kapitán našeho týmu, skvělý člověk a osobnost.“

Těžká nebo polotěžká?

„Raději bych ho viděl v těžké váze. Jak ho ale znám, je to soutěživý typ a prohrál jedině s Jonesem v polotěžké. Takže bych se nedivil, kdyby to šel zase zkusit tam. Jestli by se mě ale zeptal na radu, jsem za těžkou.“

„Kdybych o jeho budoucnosti měl ale rozhodovat jen já. Chtěl bych pro něj zápas s Brockem a to je vše. Je to totiž skvělý trenér a ještě lepší expert a komentátor. Ten chlap se pro televizi narodil. Už nepotřebuje bojovat. Jeden obrovský zápas s Brockem a je vystaráno.“

Napsat komentář