Khabib ukončil Gaethjeho! Končím, bez otce zápasit nebudu, prohlásil

Úvod zápasu byl hodně opatrný, oba bojovníci dlouho vyčkávali, než se pustili do akce. Jako první začal trefovat Justin. Gaethje několikrát okopával přední Khabibovu nohu a snažil se mu ubírat pohyb.

Khabib Justina trápil svým neustálým tlakem, držel střed klece a diktoval tempo. Pak ale přišel levý hák, který neporaženým šampionem pořádně otřásl. Khabib se oklepal a na poslední minutu poslal Gaethjeho na pletivo, kde je skutečně nejlepším zápasníkem. V posledních vteřinách se pokoušel ještě o armbar, Justin ale jeho pokus ustál.

Ve druhém kole to byl znovu Justin, kdo se začal trefovat jako první, znovu trefoval calfkick a dařilo se mu i levou rukou. Po dalším calfkicku ale Khabib využil příležitosti a bleskově strhl svého soupeře na zem. Během několika vteřin nalezl do plného mountu a nejprve se pokoušel o armbar, až nakonec pevně chytil triangl. Nepříliš výrazné odklepání Gaethjeho rozhodčí neviděl, a tak prozatímní šampion lehké váhy na moment usnul. Po minutě a čtyřiatřiceti vteřinách druhého kola bylo rozhodnuto. Khabib získal své devětadvacáté kariérní vítězství a zůstal dál šampionem lehké váhy.

To nejzajímavější ale mělo ještě přijít. Ihned po ukončení zápasu Khabib propadl emocím. Kleknul si na zem a propukl v pláč. Jeho myšlenky směřovaly za jeho nedávno zesnulým otcem Abdulmanapem, který provázel jeho kroky profesionálního zápasníka po celou dobu jeho kariéry. Po vyhlášení vítěze zápasu si Khabib vzal mikrofon a oznámil konec kariéry.

“Tohle byl můj poslední zápas. Když můj otec zemřel, mluvil jsem o tom s matkou, jestli mám vůbec nastoupit. Tohle byl ale jeho sen, přál si, abych se s Justinem utkal. Tohle vítězství patří jemu. Není ale žádná šance, že bych se sem do UFC vrátil ještě někdy zpět bez svého otce, který byl součástí mého týmu po celou tu dobu,” oznámil a hodil své rukavice do středu oktagonu.

“Prosím, UFC. Jsem neporažený, umístěte mě na první místo žebříčku pound for pound,” přál si na závěr. “Zápas Conora s Dustinem mě nezajímá, opravdu končím,” dodal.

Pokud jsou jeho slova skutečně definitivní, zakončí Khabib Nurmagomedov svou kariéru neporažený s profesionálním skóre 29-0.