František “Fero“ Fodor vs. Jaroslav “Číňan“ Poborský – Preview OKTAGON 2

 

František Fodor vs. Jaroslav “Číňan“ Poborský

Zápas dvou odlišných generací. Zatímco pro jednoho to bude zatím vůbec největší kariérní zkouška, pro druhého naopak test, zda dokáže stále držet krok s nastupující mladou generací.

Fodora určitě všichni dobře znáte z Oktagon výzvy, ze kterého si odnesl sérii vítězství. Tři výhry v řadě (2x TKO a 1x submisse) vypadají skvěle a natáhnutí na čtyři by pro Fodora bylo skvělé. Čeká ho však poprvé zápas v lehké váze, což je 70 kilo. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se vyrovná se shazováním váhy a jak si na této váze jeho tělo povede. Na soupeře jako je Poborský musí být totiž nejméně v 100% formě jak psychicky, tak i fyzicky, jinak to bude mít extrémně těžké.

Poborský je na zdejší scéně legendou a se skoro 100 zápasy v kleci patří mezi ty nejostřílenější a nejzkušenější borce vůbec. V 1. Oktagonu poměřil své síly s Tomášem Lejskem. Vyrovnaný a napínavý zápas nakonec skončil remízou, ale nutno podotknout, že Poborský do zápasu nastupoval s poškozenou klíční kostí. Momentálně je 100% fit a připraven dokázat, že věk nehraje roli, ale naopak to budou hlavně zkušenosti, které rozhodnou.

Pro Fodora může být klíčovou výhodou to, že se konečně potká s někým, kdo ho výškově nepřevyšuje a nebude se tedy muset zaobírat problémy se zdoláváním vzdálenosti.

Dočkáme se tedy vzestupu mladé krve nebo zaúřaduje legenda a zapíše si skalp dalšího soupeře?

 

Kdy a kde?

OKTAGON 2// 7.4. Hant Arena Bratislava

Lístky na: Ticketportal

Napsat komentář