Jiří Procházka na únorovém UFC v Praze? UFC by muselo udělat výjimku

Největší událost v historii bojových sportů se blíží. UFC Fight Night Prague 23. února 2019. Ještě před oficiálním potvrzením ze strany UFC, se český internet hemžil informacemi, kdo z českých gladiátorů se na akci představí. Spekulace se samozřejmě týkaly i nejlepšího českého bojovníka. Jirka Denisa Procházka patří ve své váze ke světové špičce a nejen čeští fanoušci ho chtějí vidět na domácí půdě.

Jistou účast má zatím rodačka z Příbrami – Lucie Pudilová. Příbramská střela předvedla v UFC zajímavé duely a její nasazení na fight card je logickou volbou. Velkou šanci má i Karlos Vémola, za kterým stojí obrovská fanouškovská základna a především 14 výher z 15 zápasů. Sám Karlos o své účasti nepochybuje.

Jinou kapitolou je nejlepší domácí bojovník Jiří Denisa Procházka. Český samuraj je obrovskou hvězdou japonské organizace Rizin. UFC má o Denisu zájem již delší dobu, ale Jiří zatím odolává a v Japonsku ničí jednoho soupeře za druhým. Pro českého fanouška je Jiřího účast zbožným přáním. Všichni chceme vědět, jak si bude stát v konkurenci těch nejlepších. Dle svých vlastních slov chce budovat kariéru v Japonsku a do UFC přijít v momentě, kdy bude jak fyzicky, tak i psychicky na úplném vrcholu.

Sociální sítě jsou plné různých spekulací, a proto se k situaci vyjádřil i Jirkův trenér a manažer v jedné osobě – Martin Karaivanov.

„Vzhledem k velkému zájmu o nadcházející UFC večer v Praze přichází otázky, jak je to s Denisou, proč nemá konečně CroCopa a proč máme soupeř, jakého máme. 
Prvně je třeba podotknout, že má Denisa stále podepsanou exkluzivní více zápasovou smlouvu v organizaci RIZIN. Je pravdou, že jsme s UFC v kontaktu, zájem z jejich strany je, ale… RIZIN nás, po dohodě na tento výjimečný turnaj uvolní, to je již dohodnuto, což je od nich velice vstřícný krok. UFC má o Denisu zájem, ale naproti tomu zase požaduje více zápasový kontrakt. A vzhledem k tomu, že s RIZINEM máme stále aktuální smlouvu, nejde se logicky upsat jiné organizaci, byť je to UFC. Nehledě na to, že jsme v RIZINU od začátku, RIZIN za námi stojí (čehož si velice vážíme) a bylo by dost nefér porušit veškeré dohody. Pakliže by došlo k tomu, že UFC na jeden zápas přistoupí, s radostí se v Praze Denisa ukáže.“

„Co se týče CroCopa, pracujeme pouze s informacemi, které máme od matchmakera RIZINu, tj. že Mirko není ještě 100% zdravotně v pořádku a z tohoto důvodu se v prosinci zápas neuskuteční. Zápas je však stále ve hře, vše však ted závisí na Mirkovi. Kdo měl možnost sledoval předchozí zápasy Denisy, procházel příběhem, který měl tyto dva zápasníky spojit právě v prosinci. Pevně věříme, že se zápas v budoucnu uskuteční a Mirkovi přejeme 100% uzdravení.“

„RIZIN má úzkou spolupráci s Bellatorem, kterou výrazně obě strany potvrdily právě prosincovou fightcard a podle informací se spolupráce do budoucna ještě více prohloubí a mohou nás čekat velké věci, které by měly mít dopad i na Denisu. Soupeř, byť má v poslední době negativní bilanci, porazil 2x King Moa, porazil Ilira Latifiho, porazil Attilu Végha a vybojoval tím titul šampiona Bellatoru. Emanuel nemá co ztratit, může na nás pouze získat, což je o to nebezpečnější. Na Jiřím je obhájit dominantní pozici a potvrdit tím svoje kvality, což je naopak o mnoho těžší, než jít do zápasu jako outsider a jen překvapit. Není vše jen o tom přijmout výzvy, které vás na první pohled posunou. Na určité úrovni přichází i právě výzvy v podobě obhajoby postu jedničky RIZIN light-heavyweight. A soupeř je daný.“

Shrnuto a podrženo, definitivní NE to ještě není, ale upřímně, UFC tyto výjimky dělá opravdu jen velmi zřídka a i když je to škoda na spojení české jedničky a UFC ještě určitě v budoucnu dojde.

1 komentář

Napsat komentář