Jungwirth: Zápas s Kertészem jsem vyhrál. V květnu mě čeká titulový zápas

Německý tvrďák Christian Jungwirth na sebe v poslední době upoutal obrovskou pozornost, když nejprve porazil Václava Holotu a poté těsně nestačil na Matého Kertésze. Jak Jungwirth vzpomíná na sporný výsledek posledního zápasu a kde se představí v příštím souboji?

Jungwirth se posledně ukázal na turnaji OKTAGON 21, když přijal na poslední chvíli vhozenou rukavici proti maďarskému talentu Metému Kertészovi. I když byl německý bijec původně velkým outsiderem, nadělal favorizovanému soupeři obrovské problémy a zápas jen o vlásek prohrál na body.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsem byl spokojen s rozhodnutím bodových rozhodčích,“ prozradil Jungwirth pro Fightclubnews.cz. „Byl to velmi těsný zápas. Nicméně si myslím, že jsem ho vyhrál.“

Třiatřicetiletý Němec si působení v organizaci OKTAGON MMA užívá a líbí se mu i podpora ze strany místních fanoušků. V budoucnu by se zde rád ukázal znovu a dokonce by se nebránil ani odvetě posledního zápasu.

„Uvidíme, ale proč ne,“ reagoval Jungwirth na otázku ohledně odvety s Kertészem. „V dalším zápase bych chtěl někoho, kdo by mě dostal blíže k titulu. V OKTAGONU zápasím rád. Cítím zde velkou podporu a respekt místních fanoušků, je mi tady skvěle.“

Christian se nakonec na dalším turnaji OKTAGON 22, jenž se koná 27. března, zřejmě nepředstaví, jelikož má údajně domluvený titulový souboj v německé organizaci.

„V březnu se na OKTAGONU 22 neukážu,“ potvrdil Jungwirth na závěr rozhovoru. „Mám totiž v květnu domluvený titulový zápas v jedné německé organizaci. Soupeřem mi bude velmi silný Francouz Sofiane Aissaoui.”