Legenda se loučí. Cro Cop po mrtvici ukončil kariéru, zápas s Procházkou nebude

Mirko Cro Cop (38-11) ukončil kariéru

Jedna z největších osobností bojových sportů končí. Legendární kickboxer a později i bojovník smíšených bojových umění, chorvatská superstar Mirko Cro Cop ve čtyřiačtyřiceti letech ukončuje svou profesionální kariéru.

Na vině rozhodně není pokles výkonnosti, však legenda od roku 2014 v kleci neprohrála a nastřádala hned 10 vítězství v řadě, naposledy v polovině února s Royem Nelsonem pod organizací Bellator. Hlavním důvodem je zdravotní stav. Několik dní po zápase s Nelsonem totiž Cro Cop prodělal mrtvici.

„Prodělal jsem mrtvici a měl jsem krvácení do mozku. Dnes jsem se vrátil z nemocnice a důvod proč jsem tady (na chorvatské státní televizi) je, že chci ukázat lidem, jak dobře se cítím a že jsem v pořádku. S tou mrtvicí jsem měl ještě štěstí. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Mrtvice neměla nic společného se zápasem. Bolest a velký tlak, který tlačil na krk, mě trápily už dlouho předtím.“

„Musím ale říct, že je konec. Snad nebudu brečet, ale je to tak. Teď musím bojovat za svůj život. Hned několik měsíců bych teď stejně nemohl trénovat a další mrtvice by mě mohla stát klidně život. Musím být disciplinovaný a to znamená, nevracet se do ringu a nenechat se už od nikoho mlátit do hlavy.“

Pro českého fanouška je tohle dvojí smůla, nejen, že odchází legenda, ale rozplynula se také myšlenka na ještě nedávno blížící se zápas mezi českou jedničkou Jiřím Procházkou a právě Cro Copem, kteří se podle všech indicii měli v organizaci RIZIN střetnout.

Napsat komentář