Legendární GSP reaguje na poslední Khabibovu výhru

Bývalý šampion welterové a střední váhy George St-Pierre nazval Khabibovo sobotní vítězství jako mistrovský výkon a zároveň zhodnotil jeho skvělou kariéru.

Na sobotním velkolepém galavečeru UFC 254, uškrtil Khabib Nurmagomedov na začátku druhého Justina Gaethjeho a prodloužil tak svůj neporazitelný rekord na 29-0. Khabib poté překvapivě oznámil svůj odchod ze světa MMA. Gaethje byl mnohými považován ze tu největší možnou hrozbu pro Nurmagomedova, ale ruský šampion opět nekompromisně vyvedl všechny pochybovače z omylu.

Tento zápas sledoval i „GSP“ a v rozhovoru pro ESPN nabídl svůj pohled na Khabibův prvotřídní výkon.

„Byl to opravdu výkon mistrovské třídy,“ řekl St-Pierre. „Hodně lidí včetně mě si myslelo, že Gaethje bude tou možnou odpovědí na Khabibův styl, ale opět jsme se mýlili. Khabib to znovu zvládl a dokonce to pro něj vypadalo tak snadně. Bylo to opravdu úžasné.“

Khabib byl už od první sekundy zápasu agresivní, jako nikdy předtím. Nespoléhal se pouze na přenesení boje na zem, ale dokonce se nebál zůstat v postoji a otestovat tvrdé údery od Gaethjeho. A právě tento výkon na děvetatřicetiletého St-Pierra velmi zapůsobil.

„Porazil Justina úplně všude,“ řekl GSP. „Ohrožoval ho jak na zemi, tak i dokonce v postoji. Už na konci prvního kola byl Gaethje ve velmi špatné pozici. Vypadalo to, jako by Justin nevěděl co dělat, zřejmě byl Khabibovým výkonem hodně zaskočen. Hrozba totiž přicházela ze všech stran, byl to opravdu mistrovský výkon.“

Vzhledem k tomu, jaký skvělý výkon podal Nurmagomedov v sobotu, mohlo být pro mnohé velkým překvapením, že se rozhodl jít do zápasnického důchodu. Khabib ale uvedl, že jedním z hlavních důvodů je nedávná ztráta svého otce a zároveň trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova, bez kterého už bojovat nechce. Tento odchod nečekal ani St-Pierre, který ale toto rozhodnutí plně chápe a respektuje.

„Velmi mě to překvapilo. Myslel jsem si, že chce docílit rekordu 30-0,“ řekl GSP. „Je to ovšem jeho volba a podle mě je to skvělé završení jeho fantastické kariéry. Zanechal za sebou neuvěřitelný odkaz.  Udělal něco, co možná už nikdo nikdy nezopakuje.