Má se Kincl vrátit do welteru? Co na to Kozma s Dvořákem?

Patrik Kincl se koncem roku úspěšně vrátil do zápasení, když na galavečeru KSW porazil v souboji středních vah zkušeného Drwala. V posledních dnech se svých fanoušků na Instagramu ptal, zda by ho rádi viděli pokračovat ve střední váze, nebo se má raději vrátit zpět do welteru. 

V polovině roku 2018 přišla zajímavá nabídka na zápas s Karlosem Vémolou ve střední váze. Zápas sice neskončil tak, jak by si Kincl představoval, když prohrál po tříkolové bitvě na body, možná mu ale pomohl přehodnotit určité věci z hlediska shazování, které si vybírá svou daň, jak na výkonu v zápase, tak na budoucí zdraví zápasníka. Aktuálně má na svém kontě čtyři vítězství ve střední váze, navíc tři z nich dokázal ukončit v prvním kole.

Zeptali jsme se aktuálního šampiona ve welteru v organizaci OKTAGON MMA Davida Kozmy, co by Patrikovi poradil a jaké by měly být jeho další kroky. “Já mu nemůžu radit. On sám musí vědět, kde se cítí lépe. Dokážu si představit i náš společný zápas ve welteru, on je ale zatím v KSW, takže to není na pořadu dne,” říká šampion. “Občas spolu trénujeme a pomáháme si v přípravách a ani jeden z nás o ten zápas nestojíme. Na konci kariéry, až oba posbíráme velké úspěchy, tak si kdyžtak dáme zápas tisíciletí.“ zakončil Kozma s humorem.

“Tohle je hrozně těžká otázka, protože to je věc, kterou musí vnímat převážně fighter sám. Jak mu která váha sedí, jestli mu to trápení s děláním váhy za to stojí, nebo jestli se naopak ve vyšší váze cítí silnější,” vyjádřil se Patrikův kamarád a tréninkový parťák David Dvořák.

“Za mě, jak jsem teď Patrika viděl v osm čtyřce s Drwalem, tak v ní byl úplně v pohodě, opticky byl malinko menší, ale to si myslím, že není žádný problém a dejme tomu s přibývajícím rokem u Patrika může být ještě těžší a jeho mimozápasová váha taky není úplně padesát sedm kilo, jako mám já. Je celkem velkej a popravdě za ním budu stát, ať už bude v sedm sedmičce nebo v osm čtyřce,” říká Dvořák.

Český zástupce ve slavné UFC zároveň tvrdí, že proti většině zápasníků ve welterové váze by Kincl měl značnou výhodu. “Na druhou stranu, člověk je starší, tělo hůř shazuje a nese to jiné rizikové faktory. Hubnout tak moc několikrát za rok není vůbec nic zdravého a pokud člověk chce po kariéře žít zdravý život, tak se váha musí dělat opravdu precizně. Patrik tyhle věci má zvládnuté, takže o to bych se nebál. A všechno záleží samozřejmě na něm,” dodává.

Kam budou směřovat Patrikovy další kroky, se snad brzy dozvíme. Do té doby nezbývá než doufat, že jeho rozhodnutí ho přiblíží k titulové šanci v KSW.