Melvin Mané se rozpovídal o přechodu do MMA i mentální přípravě

Čtyřiadvacetiletý bojovník s africkými kořeny se nejprve věnoval fotbalu. Jakmile ale poprvé vkročil do tělocvičny bojových sportů, už u nich zůstal. Jak těžký pro něj byl přechod k MMA a jak psychicky zvládá poslední hodiny před zápasem?

Když Mané vstoupil do svého prvního zápasu, začínal ve váhové kategorii do šestaosmdesáti kilogramů. Pak ale pravidelnými tréninky postupně začínal přibírat svaly, což ho nakonec dovedlo až do těžké váhy, ve kterém hodlá zápasit i v budoucnu.

„Začínal jsem jako fotbalista, pak jsem ale vkročil do prvního gymu, něco jsem odbouchal a pak jsem nastoupil do prvního zápasu,“ rozpovídal se Mané v rozhovoru pro RP Records. „Nejprve ve váze do 86 kg. Poté jsem přišel do 91 kg, a nakonec jsem zůstal v těžké váze, ve které chci zápasit i nadále.“

Melvin nejprve zápasil v postojářských disciplínách, ve kterých stihl okolo dvaceti zápasů. Nyní se ale připravuje na svůj debut ve smíšených bojových uměních a prozradil, jak těžký pro něj byl přechod do tohoto komplexního sportu.

„Přechod do MMA byl dost náročný,“ přiznal Mané. „Myslím, že jsem se ale dost zlepšil, hlavně v práci na pletivu, ve vstávání a zvládám už i základní páky a škrcení. Hodně se však aktuálně zaměřuji na kontrolu pozic.“

V rozhovoru pro RP Records také došlo na velmi diskutované téma v podobě psychického stavu bojovníka před zápasem. S mentální stránkou ale Mané evidentně žádné problémy nemá.

„Ve svých začátcích jsem to měl úplně na „párku“, nervózní jsem vůbec nebýval,“ řekl Melvin. „Postupem času jsem si ale na sebe naopak začal vytvářet tlak. Teď to mám ale jinak a cítím se úplně v klidu. Je mi v podstatě jedno, jestli zápas vyhraju, nebo prohraju. Vždycky chci akorát předvést ten nejlepší výkon.“

„V zápasech si vždycky věřím, ať nastupuji proti komukoliv. Každý soupeř má přeci dvě nohy a dvě ruce,“ dodal Mané.

Na novou tvář těžké váhy organizace OKTAGON MMA se můžeme těšit už 21. listopadu, kdy v tzv. „Pevnosti Brno“ nastoupí do svého prvního zápasu v kleci. Zvládne Mané svou premiéru v MMA úspěšně?