MMA LETEM SVĚTEM… 4.

UFC 196 byl jeden velký průser a tak je nakonec z velkého turnaje jen UFC Fight Night, kde bude hlavní zápas Hendricks vs Thompson. Je to sice 2 s 8 váhy a celá karta je poměrně zajímavá, ale bez titulu a bez osobnosti, která by PPV utáhla. Zkrátka po zranění Velasqueze a odstoupení šampióna Werduma už se turnaj nepodařilo zachránit a tak se UFC 196 posouvá na březen, kde bude hlavní tahák McGregor vs RDA. Nicméně jeden počítaný turnaj se musí dohnat do léta 7.7, kdy je neměnný termín pro UFC 200.

Ještě jedna zajímavost se týká zrušeného zápasu o titul „nejzlejšího muže planety“ jak se říká souboji o šampióna těžké váhy. Miočič, který měl nastoupit za Velasqueze a po odstoupení Werduma zůstal jako sám voják v poli zkusil s UFC zajímavý tah a nabídku dostal Jon Jones. Tato hvězda však řekla, že zápas vezme jen, když půjde o titul. UFC však odmítlo zbavit Werduma titulu a prozatimní zřejmě nebyl ani ve hře…

Donald Cerrone je prvním koho Reebok potrestal za nedodržení „dress code“ a flastr je to pěkně vostrý. Cerrone za americkou vlajku na trenýrkách se kterými nastoupil do zápasu o titul s Dos Anjosem dostane flastr hodně přes 5.000 usd.
Sám Donald se nechal slyšet, že je hrdý američan a že si tam vlajku dá i příště, ale ať si Reebok uvědomí, že v NFL, kterou hrají samí milionáři je za něco podobného horní hranice právě 5.000 zatímco on dostal daleko větší raketu. Celá kauza je pro Reebok a UFC dost nepříjemná a Donald okamžitě pálí ostrými, když na svém instagramu vystavil fotku v oblečení Nike a chválí si jak je pohodlné a pestré. Tahle bitva bude pokračovat a to zvlášť, když má Cerrone hned za pár týdnů další zápas!

Ronda Rousey konečně poblahopřála své sokyni Holy Holm. Udělala tak v pořadu SNL (saturday night live), který uváděla společně se Selenou Gomez. Tuto velmi sledovanou a legendární komediální show kouká celá amerika a většina lidí byla s Rondou spokojená. Jen tradiční rivalka Cris Cyborg napsala na svůj twitter, že věděla, že má Ronda špatný standup a že se na tom nic nemění. Pro ty kdo narážku nechápou, tak stand up comedy je přesně ten druh skečů, které SNL nabízí a zároveň je to v terminologii boje boj v postoji.

Sage Northcutt musel čelit dosti nepříjemné palbě na výšku svého příjmu od UFC. Bylo to asi poprvé, kdy se „Ken“ opravdu zpotil a kdy byl zahnán do kouta. Northcutt si své peníze samozřejmě zaslouží, neb přináší něco co v UFC nikdo jiný a poutá pozornost, ale veteránům se jeho upřednostňování nelíbí a novináři jej tentokrát uvařili. Northcutt si může spravit náladu již tuto sobotu, když nastoupí na hlavní kartě turnaje UFC on FOX.

No a právě UFC on FOX je poslední dnešní zprávou. Karta je vlastně celá skvělá a poslední 4 zápasy jsou opravdu za odměnu. Nejprve Sage Northcutt o kterém již byla řeč proti Barberenovi, který při svém debutu porazil zkušeného Elenbergra. Následně domácí favorit Rivera proti doslova indiánovi z brazilských lesů s famózní bilancí a hlavní dva zápasy přinesou těžké bomby v podání veteránů Barnett vs Rothwell a dvou titulových chrtů, kteří se snaží dostat k šanci bojovat o pás šampióna polotěžké váhy Johnson vs Bader.
Přímý přenos na NOVA SPORT 2. začíná v neděli ráno ve 2h.

Napsat komentář