Pátý ročník OKTAGON Výzvy má prvního finalistu!

Po páté epizodě, kterou mohli diváci sledovat v přímém přenosu na stanicích O2 TV Sport a Joj Plus, vykrystalizovala mezi osmičkou účastníků čtveřice těch, kteří postoupili do semifinále. Pro zranění se z účasti v semifinále museli omluvit Vladimír Lengál a Matouš Kohout, a tak na české straně mezi nejlepší čtyřku proklouzli Michal Krčmář s Pavlem Hvězdou.

Nejvíc hlasů ve slovenském týmu získal Tomáš Zajac, trenérský tým pak do semifinále poslal i Romana Pauluse, který ve čtvrtfinále jako jediný ze Slováků zvládl svůj čtvrtfinálový duel.

O složení semifinálových dvojic měla rozhodnout trenérská výzva, kterou se v letošním ročníku stala dřina na airbiku. Pět minut na tomto pekelném stroji zvládla lépe dvojice slovenských trenérů. Attila Végh s Iljou Škondričem spálili o dvanáct víc kalorií než čeští trenéři, takže možnost poskládat dvojice pro semifinále připadla právě jim.

V prvním semifinále se tak podle přání Iljy a Attily střetl Roman Paulus a Michalem Krčmářem. Tomu přišel na pomoc v posledním tréninku legendární Jiří Paluska, který český tým správně namotivoval, aby si po čtyřech letech došel v páté sérii OKTAGON Výzvy konečně pro vítězství.

Byl to ale Roman Paulus, který měl od první minuty nad svým soupeřem kontrolu, stáhl ho na zem a zkušeně si vylepšoval pozici. Byť se Krčmářovi na moment podařilo vstát, brzy se zápas znovu vrátil na zem. Při dalším Krčmářově pokusu o přenesení boje zpět do postoje ale Paulusovi nabídl záda a dvacetiletý reprezentant SFG si minutu před koncem prvního kola došel pro uškrcení soupeře.

Roman Paulus se tak po přesvědčivém výkonu stal prvním finalistou pátého ročníku Výzvy. Jestli ve finále vyzve Pavla Hvězdu, nebo se k němu do ryze slovenského finále připojí krajan Tomáš Zajac, diváci uvidí příští pondělí.