Po vítězství nad Felderem si dos Anjos řekl o hvězdného Ira

Rafael dos Anjos hlásí úspěšný návrat do lehké váhy. Brazilský bojovník totiž dnes v noci porazil na body Paula Feldera, který vzal zápas pouhých pět dní předem. Bývalý šampion lehké váhy pak v pozápasovém rozhovoru vyzval velmi zvučné jméno.

Po více než čtyřech letech se pětatřicetiletý dos Anjos vrací do váhy, ve které v minulosti vládl. Na turnaji UFC Fight Night 182 porazil díky silným úderům a převládajícímu tlaku na zemi Paula Feldera, a to po skončení všech pěti kol, poměrem 2:1 na body. Rafael dos Anjos si tak připsal první vítězství v lehké váze od roku 2015.

„Svým dnešním výkonem nejsem úplně ohromen,“ řekl dos Anjos v pozápasovém rozhovoru. „Byl to můj první zápas od návratu do lehké váhy. Cítím, že je rozhodně na čem pracovat.“

I když byl dos Anjos ke svému výkonu kritický, naskočil znovu na vítěznou vlnu a zároveň doufá, že se znovu stane šampionem. Dokonce už má v hledáčku další jméno, se kterým by rád splatil nevyřízené účty z minulosti.

„Myslím, že Khabib už definitivně odešel do důchodu, což nám otevřelo možnosti v lehké divizi,“ vysvětlil dos Anjos. „Pokud se podíváte na uchazeče v lehké váze, myslím, že pouze já a McGregor jsme byli opravdoví šampioni. Všichni ostatní byli jen prozatímní. Podle mě bychom se já a Conor měli utkat.“

Brazilský veterán se s McGregorem měl utkat už v roce 2016. Rafael dos Anjos se ale zranil a později už k tomuto zápasu nedošlo. Nyní je ale dos Anjos zpět a tento souboj by rád obnovil. Irský zápasník má ale domluvenou odvetu s Dustinem Poirierem, ke které by mělo dojít příští rok na konci ledna.

Pokud by ovšem oba bývalí šampioni postupně vyhrávali, je možné, že bychom se v budoucnu tohoto zápasu dočkat mohli.