Poohlédnutí za prvním dílem Oktagon Výzva II. – Show, která u nás nemá obdoby.

OKTAGON Výzva II. – první epizoda

Je to tady. Premiéru si včera odbyla první epizoda druhé série a nutno dodat, že úspěšně. Takovéhle pojetí formátu a produkci by mohla závidět i americká TUF.

Bylo nám představeno celkem 8 bojovníků, jeden by řekl, že má ten slovenský tým opět převahu. Vždyť se stačí podívat jen na zkušenosti z profesionálních zápasů, které jsou jasně na slovenské straně. Jenže tam, kde chybí zkušenosti, přijdou na řadu trenéři.

Ti by v této série měli být hlavním faktorem odlišnosti od té první. Zároveň svým způsobem dorovnají nedostatek zkušeností českého týmu.

Petr Macháček a Karlos Vémola. To je kombinace trenérů, nad kterou by neohrnoval nos kdejaký elitní bojovník z UFC. A ono to funguje. Smršť čišícího sebevědomí a zkušeností letos může hravě konkurovat trenérskému duu slovenské strany Végh/Škondrič.

Jak jsme byli zvyklí z minulého ročníku, i tento bude doprovázen soutěžemi mimo komfortní zónu bojovníků a MMA. Tentokrát se obě posádky přesunuly na Zlaté piesky, kde si střihli závod na šlapadlech.

Úspěšnější byl český tým, který tak dostal volbu prvního zápasu. Podle očekávání se rozhodovalo mezi Pavlem Simandlem a jmenovcem Salčákem jelikož, jak řekl Karlos Vémola „tlusťoši“ by za jeden den váhu nedali.

Úkol byl jasný – skalpovat nejsilnějšího soupeře. Tím je podle českého týmu Radovan Uškrt. Tento nelehký úkol na sebe vzal Pavel Simandl. Bohužel pro český tým, to nedopadlo.

Simandl i přes dobrou taktiku, naordinovanou Karlosem Vémolou a velkým odhodláním získat cenné vítězství na sílu Uškrta odpověď zkrátka nenašel a byl konec už v prvním kole.

Ještě jednou však musíme ocenit odvahu Pavla Simandla. Vzít na sebe tíhu prvního zápasu a to ke všemu proti potencionálně nejsilnějšímu soupeři.

Kostky jsou vrženy a stejně tak i úkol českého týmu pro další týden. Zvítězit a nenechat tým Slovenska opět dominovat celé sérii a nalomit psychiku.

Slovensko 1 : 0 Česká republika

Hvězdné složení trenérských týmů OKTAGON Výzva II.

OKTAGON Výzva II. – Takhle vypadá ‚osmička‘ bojovníků

Napsat komentář