Poslední císař se vrací!

Znalcům a fanouškům MMA po celém světě dnes jistě padla brada úžasem nad jedním z největších potvrzených comebacků poslední doby. Fedor Emelianenko dnes oficiálně oznámil svůj návrat do MMA! Fedor svoji kariéru ukončil v roce 2012 zápasem na M-1 Global s Pedrem Rizzem, kterého porazil v prvním kole a jeho rekord se tak zastavil na 34 vítězstvích a čtyřech porážkách.

Od té doby se aktivně věnoval hlavně propagováním MMA a Combat Sambo po celém světě. Po celou dobu osmatřicetiletý zápasník aktivně trénoval a udržoval se ve formě.

Pro každého sportovce je velice důležité, aby měl možnost zapojit se do svých oblíbených věcí, stávat se tréninkem stále lepším, posouvat se výš v zápasech a reprezentovat svoji rodnou zemi. Díky času, po který jsem měl možnost pracovat na ministerstvu, jsem pomáhal rozvíjet sport, úzce jsem spolupracoval s prezidenty světových federací, rozpoznával problémy v rámci sportu a snažil se je řešit. Teď ale cítím, že je čas vrátit se do ringu“, potvrdil sám Emelianenko.

Byl jsem schopen se zotavit a vyléčit ze svých starých zranění. V posledních třech letech jsem udržoval svoji fyzickou kondici, ale aktuální úroveň není dostatečná pro to nastoupit do zápasu. Proto v poslední době trénuji velmi intenzivně. Shromáždil jsem tým trenérů a sportovců, kteří mi v tréninku pomáhají. Stále komunikujeme s organizacemi a jakmile budeme znát datum a jméno soupeře, budete to okamžitě vědět“, dodal ještě.

Otázkou však je, která organizace bude schopna nabídnout Fedorovi lukrativní nabídku. Bellator, M-1, KSW, UFC? Fedor bude řešit podobný problém jako po zániku organizace Strikeforce v roce 2013, ke které organizaci se upíchnout. Jistě, každý by jej chtěl vidět v UFC a každý druhý by jej chtěl vidět v zápase s Fabriciem Werdumem, který byl vůbec první, kdo dokázal Fedora porazit. Osobně bych se ale přikláněl na stranu M-1, pod kterou Fedor odzápasil své poslední zápasy.

Napsat komentář