Potvrzeno, Demetrious Johnson odchází z UFC, neporažený Ben Askren přichází

Historicky první „výměna bojovníků“ v MMA je uskutečněna.

Demetrious Johnson (27-3) za Bena Askrena (18-0).

Zdroje přímo z nejvyšších pozic v UFC – a vlastně i samotní bojovníci – potvrdili, že bývalý šampión muší váhy byl osvobozen ze svého UFC kontraktu za účelem připojení do asijské ONE Championship.

Na oplátku se zase neporažený bývalý šampión welterové váhy v ONE přesune do UFC.

Poté, co Demetrious Johnson „prohrál“ svůj titul a sérii dvanácti titulových obhajob v řadě, tak také doslova prohrál své působení v nejprestižnější světové organizaci. Pro UFC byl totiž zajímavý jen do doby, kdy se ještě přibližoval k rekordu a pak vytvářel ten nový. Jakmile ale poprvé prohrál – ačkoliv jen díky pochybení jednoho z bodových rozhodčích – už nemá, co nabídnout. Neberte to však tak, že byl z UFC vyhozen. To rozhodně ne. Získání titulu i v jiných organizacích měl Demetrious v hlavně už nějaký ten pátek. Navíc, jeho dlouholetý trenér Matt Hume pracuje v ONE na vysoké manažerské pozici a asi je jasné, odkud, jak se říká, vítr zavál poprvé.

Bývalý šampión ONE nebo třeba Bellatoru svůj odchod do dočasného důvodu oznámil po posledním vítězství. Zadní vrátka však nechal otevřené pro případný zápas s GSP nebo MacDonaldem. O prvním soupeři Askrena v UFC se zatím pochopitelně jen spekuluje, ale na sociálních sítích už rozjel „válku slov“ hned s několika adepty. Nabízí se třeba Darren Till, Colby Covington, bratři Diazové, GSP a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here