Prezident UFC promluvil o případném superzápasu Jones v. Adesanya

Spor mezi Jonem Jonesem a Israelem Adesanyou v posledních dnech intenzivně nabírá na obrátkách. Toho si samozřejmě všiml i Dana White.

V posledních letech si Jones s Adesanyou vyměňovali několik ostrých vzkazů a je všeobecně známo, že se tito dva rozhodně nemají v lásce. Poté, co šampion střední váhy úspěšně obhájil svůj titul proti Paulu Costovi, dosáhla jejich rivalita nového stupně.

Na Twitteru momentálně probíhá opakovaná vlna ostrých urážek, kde si oba zápasníci útočí nejen na své dovednosti a osobní životy, ale dokonce do toho zahrnují i své rodiny. Všechno to zřejmě směřuje k nevyhnutelnému střetu, který je podle prezidenta UFC na spadnutí.

„Je to zápas, který se musí stát, stoprocentně,“ řekl v pátek White pro UFC Arabia. „Myslím, že jejich vzájemný spor je obrovský.“

Případný zápas se ale nemusí stát ihned, jelikož by Adasenya rád obhajoval svůj titul ve střední váze a Jones nedávno přestoupil do těžké. Oba by totiž museli udělat kompromis a na potenciální zápasové váze se domluvit. Rozumná domluva je ovšem v tuto chvíli to poslední, o co by oba borci usilovali.

Dana White zatím nenaznačil možný termín tohoto souboje, ale podle něho to je zápas, na který je připraven stisknout spoušť.

„Nezáleží na tom, co chci já. Záleží, co chtějí oni,“ řekl White. „Adesanya je nyní šampion. Ví, kam patří a své místo si chce bránit. Zřejmě bude teď chtít vítěze zápasu Whittaker vs Cannoier, takže až pak uvidíme, co bude dál.“