Procházka v. Walker? To by chtěli všichni vidět, ví trenér, ale dává to smysl?

Jiří Procházka v. Johnny Walker? Zápas dvou podobných atraktivních stylů, dvou zápasníků, kteří zaručují tvrdá ukončení. Jenže, Walker je v žebříčku za Procházkou, až na devátém místě…

Walker v úterý zveřejnil na svém Instagramu otázku, s kým by ho jeho fanoušci rádi viděli v příštím zápase v kleci. A objevilo se i jméno Jiřího Procházky. K příspěvku Walker použil převzatý text, kde se mimo Procházkovy bilance psalo i následující: “Je to velmi nebezpečný postojář. Walker a Procházka mají podobný divoký styl. Jednalo by se jistě o velmi atraktivní duel.”

“Diváci by tuhle bitvu určitě rádi viděli, především kvůli atraktivnosti a podobnosti stylů obou bojovníků. Z našeho pohledu ale tenhle souboj zatím smysl nedává, hledíme pouze na soupeře, kteří jsou v žebříčku nad Jiřím,” prozradil trenér a manažer Procházky v jedné osobě Martin Karaivanov.

Jiřímu Procházkovi aktuálně patří pátá příčka žebříčku polotěžké váhy. On i jeho tým by chtěli zápasit ještě do konce roku 2020, vzhledem k aktuálním okolnostem ale vše nasvědčuje tomu, že Jirku už letos v zápase UFC neuvidíme. Santos s Teixeirou mají domluvený zápas proti sobě, Dominick Reyes se zotavuje po porážce v titulovém zápase a právo vyzvat nového šampiona polotěžké váhy Jana Blachowicze Procházkovi zatím nenáleží.

Jeciným možným soupeřem pro Procházku je tak jméno Alexandara Rakiče, který je v žebříčku hned o jedno místo nad ním. Rakouský fighter se ale nechal slyšet, že má podobnou strategii jako právě Procházka. Tedy že v žebříčku hledí jen na jména nad sebou.

“Praho, prý se mnou chce zápasit chlápek z České republiky. Já ale nehledím zpět, dívám se dopředu k titulu. Možná tě nechám proti sobě nastoupit někdy v budoucnu, teď ale ne,” napsal Rakič na Instagram pod fotografii z Prahy.

A Denisa kontroval: “Chceš titulový zápas? Vezmi si ho. Já si pro ten pás stejně přijdu,“ napsal na svůj Instagram.