Shrnutí 7. epizody OKTAGON Výzva 2 – Scénář v MMA zkrátka nevymyslíš

OKTAGON VÝZVA 2 – EPIZODA 7 – Váhové prokletí pokračuje; Uškrt míří do slovenského finále.

Druhé semifinále opět napínavé jako blázen.

Původní dvojici jsme znali již z minulého dílu. Trenérský tým České republiky se tehdy nakonec rozhodl pro mládí a dravost, tedy Michala Kotalíka namísto Pavla Salčáka.

Taková to volba musela být extrémně náročná. Mrzelo to jak trenéra Macháčka tak samozřejmě i Salčáka. Tomu by totiž tato šance a případné finále mohlo pomoct v rozjetí kariéry, s kterou začal o něco později, než ostatní.

Proč ale házet flintu do žita, když shazuje Kotalík.

Ten měl před sebou opět neskutečně těžký úkol a hodně kil. Pro tělo tohle není žádná sranda, shodit 2x v rozmezí jednoho měsíce 10+kg a k tomu ještě trénovat a zápasit.

Oproti prvnímu hubnutí na zápas ve čtvrtfinále s Tomášem Bolem šel vidět pokrok hlavně po psychické stránce a velké odhodlání tu prokletou váhu udělat.

Jak se ale ukázalo, když tělo nepustí, nedá se nic dělat. Kvůli zdravotnímu stavu dostal podmínku, že musí udělat 87kg do půlnoci, den před vážením, což nakonec i přes veškerou snahu nedokázal.

Šance se tedy přesouvá zpět k Salčákovi, který opět ukázal svou vyspělost a srdce bojovníka. I když mu Kotalík “ukradl“ místo v semifinále, zuby nehty se mu i tak snažil pomoct tu váhu udělat. Jak se ale říká, všechno dobré je k něčemu dobré. (za sportovního ducha byl Salin už podruhé nominován do soutěže o Královský charakter, hlasovat můžete ZDE)

Byla cca 1 hodina ranní a Salčák má 3 kila do limitu. Žádný problém.

Radovan Uškrt musel na poslední chvíli taktiku a smysly přeorientovat na jiného soupeře. Sám tuto změnu chápal, zdraví je zkrátka na prvním místě. Navíc se teď nebude muset bát o váhovou nevýhodu, jež by byla velkou hrozbou při zápasu s Kotalíkem.

Šlo se na vážení. Oba borci úspěšně splnili limit, předvedli nevinný staredown a do zápasu se začaly odečítat poslední hodiny. Nervozita stoupala, v sázce bylo přece jen hodně. Vysněné místo na finále v Bratislavě před vyprodanou arénou a ve hře o titul druhého šampióna show OKTAGON VÝZVA.

Poslední taktické rady, hecovačky a jde se na věc.

Rado Uškrt nastoupil tak, jak se od něj očekávalo. Tvrdě. Vypořádal se s nejtěžší částí boje, což bylo překonání vzdálenosti, odkud je Salčák bezesporu nejnebezpečnější. Podařilo se mu ho dostat na zem a rozdat tam pár úderů. Salčák se s vypětím všech sil postavil zpátky na nohy, kde se na něj ale spustila doslova smršť úderů, až jeden zasáhl tak tvrdě, že se odporoučel k zemi a byl konec.

Zápas tak opět potvrdil, že byl Radovan Uškrt právem považován za nejlepšího ze slovenské čtveřice a síla jeho úderů je opravdu nevšední.

Radovan Uškrt postupuje do finále, kde se utká s kamarádem a teď už i soupeřem Pirátem Krištofičem.

Show vyvrcholí už 12. 11. v bratislavské Hant Aréně.

Lístky na Ticketportal

Napsat komentář