Sivák: Soupeře považuji za nepřítele. Do ringu jdu s respektem, ale i s nenávistí

Vašek Sivák ve svých jednadvaceti letech patří k nejtalentovanějším a nejnadějnějším postojářům domácí scény. Už 27. února se fanouškům představí v očekávaném projektu OKTAGON UNDG: Last Man Standing, kde hodlá ovládnout celou pyramidu. Co očekává od účasti v tomto projektu a jaké nemalé cíle si klade?

Turnaj, ve kterém vítěz musí porazit tři elitní bojovníky v malých rukavicích během jednoho večera, přesně takhle zní ve zkratce pravidla nového Undergroundu. BadSivak patří k největším favoritům na celkové vítězství této pyramidy. Jak vnímá svou pozici ostravský rodák a co říká na drsná pravidla?

„Bude to těžký turnaj, jdu o váhu výš, takže budou padat větší bomby,“ prozradil Sivák pro Sport.cz. „Navíc v malých rukavicích, to je jako bych bouchal holou pěstí. Takový turnaj tu ještě nebyl v České republice. Abych to celé vyhrál, budu muset zvládnout tři zápasy během jedné noci. Určitě se považuji za favorita, ale bude to také o štěstí. V zápase mohou vzniknout zranění z předchozích zápasů, ale štěstí přeje připraveným.“

Sivák je známý tím, že si rozhodně nebere žádné servítky a celkově vyzařuje velkým sebevědomím a obrovskou chutí zvítězit. Jakmile vstupuje do ringu, jde veškeré kamarádství stranou a vždy je připraven na tvrdý a nelítostný souboj, avšak stále s respektem k soupeři.

„Považuji soupeře za nepřítele, tohle je můj styl,“ řekl Sivák. „Někdo jde do ringu v klidu, neřeší soupeře, já ho jdu sníst. Přesto soupeře respektuji a po zápase si podáme ruku. Kdyby nebylo soupeřů, nezápasíme. S respektem, ale i s nenávistí. Mám rád adrenalin, emoce před zápasem a nervozitu, užívám si to.“

Mladý bijec dokázal během své začínající kariéry nasbírat několik cenných titulů a mezi profesionály je stále neporažený. To vše je ale podle Siváka pouze začátek a do budoucna si klade pouze ty největší možné cíle.

„Chci být velké jméno v České republice, aby mě tady každý znal. Prostě být hvězda. Já si dávám cíle jako třeba Conor McGregor, nechtěl bych, aby mě znala jen Česká republika, proč si dávat malé cíle. Neříkám, že se to podaří, ale udělám pro to všechno,“ dodal Sivák na závěr.