TOP 5 nejočekávanějších UFC bitev roku 2021

Organizace UFC nabídne v prvním měsíci tohoto roku hned tři velmi atraktivní galavečery, jejímž vyvrcholením bude mega zápas Dustin Poirier vs. Conor McGregor 2. Během roku však existuje několik dalších velkých bitev, které fanoušci nedočkavě vyhlíží. Zde se podíváme na pět nejočekávanějších zápasů roku 2021.

1. Stipe Miocic vs. Francis Ngannou 2

Poprvé na sebe narazili v titulovém zápase na turnaji UFC 220, který se konal v roce 2018. Jejich první vzájemné střetnutí skončilo tehdy na body, když Stipe Miocic prokázal své nasbírané zkušenosti a zvítězil jednomyslným rozhodnutím, čímž úspěšně obhájil svůj pás.

Tento rok to vypadá, že se oba těžkotonážní bojovníci potkají v kleci znovu. Zatímco Miocic dokázal svůj titul získat zpět od Cormiera a poté jej ještě obhájit, Ngannou je na sérii čtyř vítězství v řadě, na které mu dohromady stačily pouhé dvě minuty a dvaačtyřicet vteřin.

Zápas zatím ještě nebyl oficiálně oznámen, ale podle slov prezidenta UFC to vypadá na duben tohoto roku. Nechme se tedy překvapit, jak se celá situace během následujících dnů vyvine.

2. Colby Covington vs. Jorge Masvidal

Dříve byli nerozlučnými kamarády, kteří spolu i společně trénovali. Dnes je však situace značně odlišná a ze dvou týmových kolegů se stali velcí rivalové, kteří touží po vzájemném souboji.

Tento zápas by pochopitelně strhnul obrovskou pozornost, a navíc jsou oba bojovníci žebříčkově velmi vysoce postavení, čímž by vzájemný střet dával rovněž i smysl. Na této bitvě se ale zatím pracuje.

3. Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev

Zápas, který je mnohými označován za prokletý, jelikož se už dvakrát musel neplánovaně zrušit. I přesto se ale UFC snaží tento zápas udržet a najít další potenciální datum, jelikož je to fanoušky velmi žádaná bitva. Doufejme, že napotřetí už bude mít tento zajímavý střet více štěstí a podaří se jej plně zrealizovat.

4. Premiéra Jona Jonese v těžké váze

Legenda polotěžké váhy v minulém roce oznámila přechod do těžké divize, kde hodlá ukořistit titul šampiona. Debut Jonese v této váze je podle všeho naplánován na rok 2021 a množí se spekulace o tom, že by měl vyzvat vítěze bitvy Miocic vs. Ngannou 2 a rovnou tak naskočit do titulového zápasu.

5. Jan Blachowicz vs. Israel Adesanya.

O přechod do vyšší váhy se rozhodl i současný král střední divize Israel Adesanya, který v titulovém zápase polotěžké váhy vyzve šampiona Jana Blachowicze. Tato velmi atraktivní bitva dvou šampionů už zná i své datum, uskuteční se již 6. března 2021 na turnaji UFC 259. Adesanya ještě stále nenašel přemožitele, a tak bude fascinující sledovat, jak si povede mezi většími zápasníky, jako je právě Polák Blachowicz.