UFC 177 – POPELKA SE NEKONALA, ŠAMPIÓNEM ZŮSTAL T.J.

Joe Soto se stal nejrychlejším titulovým náhradníkem v historii UFC a zároveň prvním borcem historie, který nastoupil hned do prvního zápasu do UFC k 5x5min zápasu a navíc titulovému. Tyto rekordy mu dost možná zůstanou již navždy.

Ovšem nebude prvním, kdo ve svém první zápase získá také titul!
Soto sice vydržel až do posledního kola a celkem v pohodě ustával neskutečnou frekfenci šampióna, který jej zasypával více než 130 údery za kolo, ale problémem se začali ukazovat kopy z levé do kterých T.J. povzbuzoval jeho roh. Již highkick ve třetím a čtvrtým kolem přes ruku v krytu se Sotem docela mával, ale teprve v 5. Jej trefil šampión ve své první obhajobě čistě a po potvrzovacím razítku na bradu byl konec.

Dillashaw tedy zvítězil ve své první obhajobě a zároveň podruhé za sebou KO v pátém kole a připsal si i 50.000 usd za výkon večera. V UFC jej ještě nikdo nedokázal dostat na zem a T.J. ukázal, že jeho kardio a rychlost úderů jsou skutečně jedinečné. Na druhou stranu Soto odvedl daleko více než se čekalo a dokázal rukama poměrně často a tvrdě zasahovat. Pikantní jistě bylo i to, že oba spolu na turnaj nedávno trénovali, což samozřejmě ještě nevěděli, že Barao nezvládne váhu po zdravotní stránce.

V ostatních zápasech ukázala ženy ve svém duelu, že ustát se dá i na 50 přesných brad, ale byť Baszler (účastnice prvního ženského TUF) stála i dál, tak rozhodčí zcela správně ukončil zápas ve prospěch Correii.

Bethe Correia okamžitě po zápase znovu vyzvala Rondu, která by zápas také chtěla, ale „ne tak rychle“ říká prezident Dana White a dle mého názoru má pravdu. Brazilka na zemi nebyla nic moc a byť má bilanci 9-0 a tři vítězství v UFC, tak na Rondu to není ani náhodou. Nicméně Ronda se nechá vyprovokovat skutečně snadno a okamžitě psala sms pro DW „chci ten zápas a chci ho hned, dokuď ji nikdo neporazil“. Nicméně DW má pro Rondu tři jiné duely a tak se tentokrát v poslední době už trošku přehnaná Ronda zřejmě nedočká.

Hezký zápas předvedl Tony Ferguson s Danny Castillo. Od prvních vteřin byl aktivnější Fergusun jak v postoji, tak na zemi. Ve druhém kole oba zasadili dost čistých úderů a především Castillo měl co dělat, aby situaci zvládl, když koupil i skočené koleno.
Po přenesení boje na zem ve třetím však Castilo ožil a za podpory domácích fanoušků se snažil probojovat do pozice ze které by mohl zápas ukončit. To se mu, ale nepovedlo a Fergusun

Zápas večera předvedli Nijem s Ferreirou, který jej trápil jak v postoji, tak na zemi, když neustále nasazoval jednotlivé techniky. Nešťastný Nijem se pak ve druhém kole vrhl dopředu a Brazilec jej složil nádherným hákem z ústupu.

Posledních 50 táců si pak odnesl Yancy Medeiros z Hawaie, který utáhnul Damona Jacksona na reverse bulldog choke.

UFC 177 mělo dle mého asi nejméně povedenou startovku za poslední dobu a to jak zásluhou matchmakingu, tak zásluhou odstoupení Baraa. Bohužel něco podobného nás čeká i při UFC 178, které se docela rozpadlo a hlavní zápas je dnes již vlastně McGregor, kterému jeho hypovací kousky DW a okolí dost žere a je fakt, že McGregor je velmi zábavný i v americké TV. Pro UFC by bylo zřejmě velmi dobré, kdyby se mu podařilo zvítězit, ale příliš mnoho odborníků to reálně nevidí. Nicméně to bylo v zápase Dillashaw vs. Barao stejné.

Napsat komentář