Ani ne 24 hodin po oficiálním oznámení zápasu Jacaré vs. Gastelum došlo na potvrzení utkání, o kterém se spekulovalo již několik týdnů.

Amanda Nunes se střetne s Raquel Pennington o titul UFC v bantamové váze. Pro šampionku, která už několikrát veřejně vystoupila proti praktikám společnosti o nedostatečné propagaci její osoby coby držitelky titulu, to bude vůbec první obhajoba na domácí půdě.

Už to vypadalo, že se plánuje superfight mezi Cyborg a Nunes a k němu skutečně dojít mělo. Jenomže pak vypadl Max Holloway z UFC 222 a organizace hledala okamžitou náhradu v podobě titulového boje, a tak přišla s nápadem Cyborg vs. Kunitská. Superfight tak musí počkat a patrně k němu dojde v létě, jak naznačila Cyborg.

Nunes se od svého senzačního vítězství nad Rondou Rousey v Octagonu moc nepředřela, protože stihla pouze jednu obhajobu s Valentinou Shevchenko na UFC 215. Neočekává se, že by tento zápas byl hlavním tahákem celé karty, protože zmiňovaný duel Nunes vs. Shevchenko údajně zaznamenal pouhých 100 tisíc prodaných přenosů a tím patřilo k nejhorším výsledkům pay-per-view za posledních 12 let.

Statisticky dává tento zápas největší smysl – Raquel Pennington vyhrála 4 zápasy v řadě a naposledy prohrála s bývalou šampionkou Holly Holm v únoru 2015. Jenomže její poslední duel v kleci proběhl již v listopadu 2016, takže v době tohoto titulového mače to bude již 18 měsíců pauzy.

Amanda Nunes vyhrála 6 posledních zápasů, z toho 4 před limitem a všechny z nich v prvním kole. Do klece vstoupí po 8 měsících.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here