Málokdy se povede přirozeně vytvořit příběh plný symboliky, který časem a při zpětném pohledu může mít epické parametry. TJ Dillashaw a Cody Garbrandt vstupují do druhé kapitoly, ve které si mění role – Dillashaw je šampion, Garbrandt vyzyvatel.

Podíváme-li se na to zpětně, Garbrandt se prvně dostal do povědomí lidí ve druhé polovině roku 2015, kdy se zastal svého tehdejšího kolegy z Teamu Alpha Male, TJe Dillashawa, a pustil se do hádky a strkanice s Conorem McGregorem v rámci reality show Ultimate Fighter. Paradoxní je, že McGregor tehdy předpověděl, že Dillashaw stejně z gymu odejde a přesně to se stalo. Garbrandt to tehdy vnímal jako zradu, stejně jako celý Alpha Male.

První velká symbolika nastala na začátku roku 2016 – zatímco Dillashaw přišel o svůj šampionský pás s Dominickem Cruzem, Garbrandt naproti tomu rozjel sérii fantastických výkonů a tří vítězství v prvním kole. Jestliže Dillashaw otevíral rok 2016 ztrátou titulu, Garbrandt stejný rok dokončil tak, že překonal Dillashawova přemožitele Cruze a získal titul v bantamové váze.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se v roce 2017 potkají a nakonec se tak stalo v Madison Square Garden, kde padal jeden šampion za druhým, včetně Garbrandta. Zápas byl naprosto strhující a pokud to v prvním kole vypadalo na konec Dillashawa, ve druhém přišel skutečný konec Garbrandta, který se podle svých slov přestal koncentrovat a jeho soupeř toho maximálně využil.

Co se od té doby změnilo?
Prakticky nic, protože ani jeden nebojoval s nikým jiným. UFC nejdříve koketovala s myšlenkou superfightu champion vs. champion (Dillashaw vs. Johnson), ale nakonec svoji pozornost obrátila na odvetu v bantamu a není se čemu divit. V mnohých publikacích byl jejich první duel označen za zápas roku 2017.

Dívat se na jejich umění v neskutečné rychlosti se snad nemůže ani omrzet. V prvním utkání byli hodně vyrovnaní, ale přesto tam šlo nalézt docela zásadní rozdíly. Zatímco TJ Dillashaw preferuje volný pohyb, přirozenost a plynulost, Garbrandt vypadá pokaždé napjatě a současně přichází s bleskovými reakcemi. Jeho kontraúdery jsou naprosto smrtící.

Tady by se skoro až dalo říci, že si můžete hodit mincí v případě tipování na vítěze zápasu. Komplexnějším bojovníkem je viditelně Dillashaw, kterému odchod z Alpha Male výrazně pomohl – o to více, když se mu může věnovat Duane Ludwig. Na druhé straně je Garbrandt skoro až posedlý odvetou, protože si uvědomil svoji jedinou velkou chybu, kterou Dillashaw okamžitě potrestal.

Ideální scénář pro UFC?
Jestliže by někde byla trilogie vyhledávaná a očekávaná, tak je to po Conor McGregor vs. Nate Diaz právě zápas mezi TJem Dillashawem a Codym Garbrandtem. Společnost by si jistě takový scénář ráda zrealizovala, jenomže to záleží na dnešním výsledku. Pokud Dillashaw znovu vyhraje před limitem, o trilogii již nemůže být řeč, naopak by mohlo dojít na odvetu Cruz vs. Dillashaw nebo superfight Dillashaw vs. Johnson (pokud DJ dnes obhájí). V případě vítězství Garbrandta bude jistě půda připravena pro rok 2019 – a trilogie se dovrší ve třech letech.

UFC 227 sledujte živě ze soboty na neděli na Nova Sport 2 od 4:00. Ještě předtím se můžete naladit dvěma magazíny z dílny UFC v českém znění. Zde je program:

2:10 – UFC Greatest Fights – 25th anniversary (12)
3:05 – UFC Countdown – Dillashaw vs. Garbrandt 2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here