UFC 232 Jones vs. Gustafsson 2 preview

Alexander Gustafsson Jon Jones

Letošní rok přinesl spousty zajímavých a očekávaných duelů. Koncem roku uvidíme turnaj, který zajímá miliony lidí po celém světě. Jon Jones proti všem. Nejmladší šampion historie odráží útoky na svou osobu a touží získat zpět svůj mistrovský pás. Alex Gustafsson nazývá Jonese podvodníkem a je připraven usednout na trůn.

Jon Jones je mnohými považován za nejlepšího bojovníka, který kdy vstoupil do oktagonu. V pouhých dvaceti třech letech získal titul šampiona UFC a několik dalších let naprosto dominoval. O titul přišel svými přešlapy v osobním životě. Jon sám říká, že titul UFC přinesl životní změnu, na kterou nebyl připraven. Z člověka, který žil v nuzných podmínkách, se stal milionář a světová sportovní hvězda. Těžko můžeme Jonese soudit, že se z něj stal „party boy“, který si užíval života. Dopingová aféra je věc druhá. Nikdo z nás nevidí do struktury USADA, nikdo z nás neví, jak to doopravdy bylo. Nejvíc je slyšet samozřejmě Daniel Cormier, který se naváží do UFC i USADA a stále vykřikuje, jaký je Jones lhář a podvodník. Negativní reakce čte Jones ze všech stran. Jedním ze zastánců je bývalý šampion střední váhy Michael Bisping, který řekl: „Nevěřím tomu, že by byl Jon Jones, až takhle hloupý“.

Přesunutí turnaje z Las Vegas je věc naprosto nevídaná a ojedinělá. UFC tím přijde o miliony dolarů. Fanoušci musí na poslední chvíli měnit své plány, shánět ubytování, letenky a tak podobně. Dana White řekl, že přesunout turnaj dává smysl, UFC nechtělo přijít o dlouho očekávanou odvetu. Je vidět že organizace za Jonesem stojí a zprávy od USADA a Jeffa Novitzkého berou jako legitimní. Tak jako tak, Jon se nálepky podvodníka nikdy nezbaví a je jen na Vás, komu věříte. Špetka soli v olympijském bazénu nezvýší bojovníkův výkon a KO, které dopadlo na čelist Daniela Cormiera není důsledkem dopingu, i když tomu DC stále věří. I sám Alex Gustafsson nazývá Jonese podvodníkem, ale tvrdí, že mu doping stejně nepomůže a tentokrát zvítězí.

Alexander Gustafsson v sobotu po třetí vstoupí do souboje o mistrovský pás. První duel s Jonem Jonesem je považován za nejlepší titulový zápas historie. Dle mnohých Alex v zápase zvítězil. The Mauler má fyzické parametry, na které nebyl Jones zvyklý. V boxerských kombinacích měl navrch a jako jediný se v postoji Jonesovi vyrovnal. Alex si mezi zápasy nechává delší pauzy. Ve svém posledním zápase naprosto přejel Glovera Teixieru, který vydržel neskutečné bití a prohrál v pátém na sérii tvrdých zvedáků. Mauler předvedl skvělý výkon, na který bude chtít navázat. Má za sebou nejlepší přípravu kariéry. Mentálně i fyzicky je na vrcholu a připraven ukončit vládu Jona Jonese a nastoupit na trůn. Alex trénuje ve Stockholmu v All Star gymu. Tréninkového partnera mu dělal i Jiří Denisa Procházka. Denisa říká, že se mu povedlo Alexe utáhnout. Dobrá vizitka, pro českého bijce, který opravdu patří mezi světovou elitu. Gustafsson je velký sympaťák a oblíbenec fanoušků. Nejen celé Švédsko, ale i Evropa bude stát za ním. Alex cítí obrovskou šanci, která už nikdy nemusí přijít. O motivaci nebude nouze.

Tipovat průběh zápasů je složité. Alex může mít navrch v boxerských kombinacích. Jones v pohybu a paletě všech možných kopů, loktů či podmetů. Gustafsson je jediným bojovníkem, který Jona dostal na zem. Oba nastupují po delší pauze, což může mít na výkon určitý vliv. Velkým faktorem bude psychická připravenost. Jones je pod psychickým tlakem delší dobu a měl by se s ním vyrovnat. Alexe může strašit myšlenka, že pokud v sobotu prohraje, nikdy se již k titulové šanci nedostane. Oba bojovníci nastupují ve svých nejlepších letech, na vrcholu fyzických sil. Můžeme očekávat pětikolovou bitvu, ale i rychlé KO v prvním kole. Oba shodně tvrdí, že zápas ukončí před limitem. Jonesův tým z JacksonWink udělal vše proto, aby byl bývalý šampion stoprocentně připraven. Jon dříve nedával tréninkům tolik, co mohl a nyní se dle svých slov, připravil perfektně.

Dopingová aféra je hlavním tématem celého turnaje. Podváděl či nepodváděl? Odpověď zná jen Jones sám. Můžete ho milovat či nenávidět. Nazývat ho GOAT či Cheater. Jedno Jonovi upřít nemůžeme – je to nejkreativnější bojovník v historii UFC. Gustafsson řekl, že porazit Jona, je víc než získat titul. Stal by se legendou a nesmazatelně se zapsal do historie bojových sportů. Odpověď se brzy dovíme.

Tip na výsledek: Král se vrátí a ukončí Gustafssona před limitem.

Hlavní karta

Chad Mendes – Alexander Volkanovski

Ilir Latifi – Corey Anderson

Carlos Condit – Michael Chiesa

a dva titulové duely

Cris Cyborg – Amanda Nunes

Jon Jones – Alexander Gustafsson

Přímý přenos začíná v neděli v 04:00 na NOVA SPORT 2 s komentářem Ondřeje Novotného a André Reinderse.

Zde si můžete pustit první duel obou borců z UFC 165

https://www.youtube.com/watch?v=bNKR65ZgT28 

Napsat komentář