UFC 235 přinese našlapanou startovku s titulovými zápasy a bývalými šampiony

UFC do toho v posledních dnech pořádně šláplo a fanoušci v Las Vegas se mají na co těšit, poté, co jim byl doslova z podnosu přestěhován turnaj UFC 232 do sousedního Los Angeles.

Hlavním tahákem bude opět šampion polotěžké váhy Jon Jones, kterého čeká nebezpečný vyzyvatel Anthony Smith. Zápas má však stále jeden háček. Jon Jones musí ještě požádat o navrácení licence od Nevadské sportovní komise kvůli poslednímu pozitivnímu testu, který celé to stěhování způsobil.

„Později tento měsíc, Jon Jones podá žádost o licenci u Nevadské státní sportovní komise, aby mohl v Las Vegas na UFC 235 bojovat. Pakliže ji dostane, bude hájit svůj titul v zápase na pět kol s Anthony Smithem,“ oznámil prezident Dana White.

To však není, co se UFC 235 týče, ani zdaleka vše.

Pokud chce Tyron Woodley pokračovat jako král welterové váhy UFC, bude muset splnit to, co se ještě v nejprestižnější světové organizaci nikomu nepovedlo. Porazit nigerijskou noční můru Kamaru Usmana.

Ano, UFC učinilo velké rozhodnutí, které si ještě příště detailně probereme, a sice že namísto interim šampiona Colby Covingtona posunuli titulovou šanci právě Usmanovi. (pozn. Znamená to, že titul interim šampiona vlastně nic neznamená a je to jen zástěrka pro zalepení rozpadlých PPV karet? Ne, že bychom to předtím nevěděli.)

Vegaské UFC 235 obdrželo také elitní a hlavně pořádně atraktivní zápas v bantamové váze. Do akce se totiž vrací bývalý šampion a vyzyvatel Coby Garbrandt, kterého v cestě zpět k titulové šanci vyzve Pedro Munhoz.

Velké očekávaní jsou i kolem zápasu nově příchozího Bena Askrena, kterého UFC vytrejdovalo oplátkou za Demetriouse Johnsona. Několikanásobný a neporažený šampion má před sebou velký test ve světle světových reflektorů. V nejprestižnější organizaci jeho pravý potenciál otestuje ranař Robbie Lawler.

Seznam pokračuje…

Holly Holm vs. Aspen Ladd

Zabit Magomedsharipov vs. Jeremy Stephens

Misha Cirkunov vs. Ovince Saint Preux

Tecia Torres vs. Weili Zhang

Mickey Gall vs. Diego Sanchez

Macy Chiasson vs. Gina Mazany

Při prvním pohledu je jasné, že karta má obrovský potenciál a klidně by se mohlo mluvit o turnaji roku. Uvidíme, zdali onen potenciál naplní i předvedené zápasy. UFC 235 se uskuteční 2. března.

Napsat komentář