UFC Dominance Ortegy, veleúspěšná premiéra Andrade

V sobotu v noci jsme mohli již tradičně sledovat další galavečer UFC. V očekávaném zápase pérové váhy se proti sobě postavili Brian Ortega a Chan Sung Jung. K vidění však byly i další skvělé zápasy.

V hlavním zápase večera zvítězil velmi přesvědčivým výkonem Brian Ortega, který si s „Korejskou Zombie“ poradil jasně na body. Těžko říct, zda měl nový sestřih vliv na jeho výkon, ale nová verze Ortegy s vyholenou hlavou vypadala velmi chladně a nebezpečně. Ortega se do klece vrátil po téměř dvouleté pauze a tímto vítězstvím si podle všeho vysloužil titulový zápas s Alexanderem Volkanovskim a dostane tak druhou šanci zabojovat o pás šampiona pérové váhy.

Do historie UFC se v sobotu zapsala Jessica Andrade, která se poprvé představila v muší váze. Brazilská bojovnice zvítězila pár vteřin před koncem prvního kola, kdy silnými údery na tělo, ukončila Katlyn Chookagian. Andrade je tak historicky první bojovnicí UFC, která má ve třech různých váhových kategoriích vítězství v prvním kole.

V prvním kole skončil i střet polotěžkých vah. Jimmy Crute vyřídil Modestase Bukauskase  přesným a brutálním úderem, na což mu stačily bezmála dvě úvodní minuty. Po zápase si Crute rovnou řekl o zápas s Nikitou Krylovem.

Jednomyslným rozhodnutím bodových rozhodčích dopadly úvodní dva zápasy hlavní karty. Jonathan Martinez porazil Thomase Aldeidu a připsal si tak čtvrté vítězství v UFC. Na vítěznou vlnu se vrátil čtyřiatřicetiletý James Kraus, který zvítězil nad Brazilcem Claudiem Silvou a přerušil mu tak úctyhodnou dvanáctizápasovou šňůru vítězství.

O vítěznou premiéru v UFC se porval veterán KSW Mateusz Gamrot s Guramem Kutateladzem. Z vítězství se nakonec radoval gruzinský bojovník Kutateladze, který vyhrál poměrem 2-1 na body.

UFC ale rozhodně nepolevuje, už příští týden se můžete těšit na další počítaný turnaj v Abu Dhabí. Na UFC 254 bude svůj pás obhajovat šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov, který se utká s Justinem Gaethjem. Na této našlapané kartě se také představí například Robert Whittaker, Jared Cannoier nebo Alexander Volkov.