UFC vstupuje do nového kalendářního roku 2018 menším galavečerem, který na hlavní kartě nabídne 4 zápasy, ale jak už bylo na našich stránkách uvedeno, vše proběhne bez legendy Vitora Belforta, jehož soupeř Uriah Hall se nedostavil na vážení a jejich vzájemné utkání se zrušilo.

Večer se tak bude nést ve znamení návratu “korejského superchlapce” Doo Ho Choie do klece po více než roční pauze. Hlavní karta ovšem nabízí i tak zajímavou podívanou a začíná z neděle na pondělí od 4:00 na Nova Sport 2.

Hlavní karta

Darren Elkins (24-5) vs. Michael Johnson (18-12)

Zápas si díky zrušení duelu Hall vs. Belfort polepšil a dostal se na hlavní kartu, kterou bude otevírat. Michael Johnson je o to více v sedmém nebi, protože je to pro něj první vystoupení v rodném St. Louis a ještě k tomu debut v pérové váze. Sám si vyžádal velkou konkurenci z TOP 10 a tu také dostal. Jeho protivník Darren Elkins má 5 výher za sebou a na UFC 209 předvedl skvělý comeback v utkání s Mirsadem Bektičem, kterého nakonec vyřadil z provozu kopem do hlavy a vysloužil si cenu pro výkon večera. Johnson se s tím také moc nemaže. Stačí se podívat na výčet jeho posledních soupeřů – Nate Diaz, Poirier, Nurmagomedov a naposledy do UFC přivítal Justina Gaethjeho. Z toho vznikl nezapomenutelný zápas aspirující i u nás na utkání roku. Spojme toto dohromady a máme zaručenou zábavu hned na úvod hlavní karty tohoto večera.

Tip: Johnson

Kamaru Usman (11-1) vs. Emil Meek (9-2-1, 1 NC)

Přeloženému zápasu z UFC 219 již tentokrát nebrání žádné problémy s pracovním vízem, a tak uvidíme souboj mezi Nigérií a Norskem. Duel mezi nigerijskou noční můrou a Valhallou. Oba mají impozantní přezdívky, ale ty dokážou potvrdit. Usman vstoupil do UFC jako vítěz 21. série Ultimate Fighter, od té doby nepoznal svého přemožitele a ve welterové divizi má aktuálně nejdelší vítěznou šňůru spolu se Santiagem Ponzinibbiem. Meeka viděli fanoušci naposledy na UFC 206, kdy úspěšně debutoval, ale od té doby se mu do cesty stavěla jedna překážka za druhou. Tohle bude pro norského borce možná ta vůbec největší, protože ještě nikdy za svoji kariéru nestál proti tak agresivnímu a fyzicky zdatnému bojovníkovi, který navíc používá svůj prvotřídní wrestling k tomu, aby kousek po kousku rozebíral své soupeře. Jedno je jisté – jeden z nich prohraje v UFC úplně poprvé.

Tip: Usman

Paige VanZant (7-3) vs. Jessica-Rose Clark (8-4, 1 NC)

Každá z nich nastupuje do zápasu s jiným nastavením mysli. VanZant se vyloženě těší na vstup do nové divize a chce se co nejdříve probojovat k titulovém boji. Všechno je pro ní nové, včetně gymu, jelikož před rokem opustila Alpha Male a vrátila se kvůli rodině zpět do Portlandu, kde trénuje mj. po boku Chaela Sonnena. Paigina soupeřka musela tento týden řešit vloupání do jejího domu, kde byly nadělány škody za více než 30 tisíc dolarů a především lupiči zranili kočku, která nakonec musela být kvůli tomu utracena. Clark tedy může být zdravě namotivována, aby získala třetí výhru v řadě. Její listopadový debut v UFC se sice vydařil výsledkově (split decision), ale nikoliv po stránce přípravy, protože australská bojovnice převážila. Paige se v posledních dvou letech hodně soustředila na věci mimo klec – objevila se v taneční i kuchařské reality show. V muší váze ale bude chtít ukázat svoji dravost a schopnost ukončovat zápasy – ze 4 výher v UFC ukončila soupeřku před limitem třikrát a dvakrát si z toho odnesla cenu – naposledy za výkon večera díky skvělému switch kicku a dokončení na zemi. To Clark něco podobného zatím předvést nedokázala.

Tip: VanZant

Jeremy Stephens (26-14) vs. Doo Ho Choi (14-2)

Jasná volba na hlavní utkání celého večera ze strany UFC. Jeden se vrací po delší pauze, druhý si naopak od vstupu do společnosti v roce 2007 udržuje stále velmi dobré zápasové tempo. Oba však přicházejí do octagonu s arsenálem zbraní, které si diváci zkrátka budou užívat. Jsou to bojovníci, kteří rádi zůstávají v postoji a za oběma je působivá statistika knockoutových vítězství (Stephens – 16, Choi – 11). Jejich poslední duely byly vyhlášeny nejlepšími zápasy večera. V případě Choie a Cuba Swansona se dokonce jednalo o utkání roku 2016 například podle ESPN. Stephens na druhé straně systematicky likvidoval Melendeze leg kicky a došel si pro výhru na body. V poslední době je spíše rozvážnější, dokáže načasovat své útoky a mít je efektivní. Současně je ovšem schopný okamžitě přepnout na starého Jeremyho – knockoutéra. Choi má za sebou dlouhé přemýšlení o tom, co udělal proti Swansonovi špatně, takež do klece vstoupí rovněž jako odlišný bojovník. Toto je reálný kandidát na utkání večera.

Tip: Choi

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here