Whittaker na vzestupu: “Jdu si pro titul, Bisping mi dluží zápas.“

Australan Robert Whittaker si vítězstvím nad favorizovaným Jacarem Souzom pořádně polepšil. Brazilce ukončil kopem do hlavy a následnými údery na zemi.

Nyní má Whittaker 7 vítězství v řadě a jeho směr je jasný – k titulu. Do zápasu však šel jako outsider, jasným tipem bookmakerů a většinové komunity byl totiž aligátor Souza. Australan mu ale všechny jeho pokusy o takedowny či grappling zamítl a udržel zápas na nohou, kde absolutně dominoval.

Co si myslí ho jeho podcenění bookmakery?

“Oni neví, kdo jsem. Žiju v Austrálii, trénuji tady a trávím zde také veškerý svůj volný čas. Jsem hodně daleko od veškerého dění. Jacare mě určitě nepodcenil. Je to opravdový veterán, všechna čest. Je to pro mě obrovské vítězství.“

Whittaker se měl utkat se současný šampiónem Bispingem už na UFC 193, ten ale musel kvůli zraněnému kolenu ze zápasu odstoupit.

“Další plány budu teď probírat s mým týmem. Každopádně jsem ve sprintu o titul. Jdu si pro to, chci ten pás. Bisping mi ten zápas dluží. Pokud však prohraje nebo cokoliv, vezmu si ho od někoho jiného.“

Jeho šňůra 7 vítězství v řade je hned po té od Romera, ta největší. V úvahu tedy přichází zápas Whittaker vs. Romero, mezitím co se budou Bisping a GSP dohadovat, kdy se vlastně utkají.

Napsat komentář