Yoel Romero vs. Jacare Souza hlavním zápasem UFC Florida

Kontroverzní kubánský bojovník Yoel Romero se v dubnu vrátí do oktagonu. Z dlouho očekávaného souboje s Paulo Costou nakonec sešlo a “Boží voják” nastoupí v odvetě s Jacare Souzou.

O duelu Romero vs. Costa se spekulovalo dlouhé měsíce. Costa je talentovaný bojovník, který míří velmi vysoko. Vytouženého duelu s Romerem se však nedočká. UFC domluvilo duel Romero vs. Souza jako hlavní zápase turnaje UFC Florida, který se uskuteční 27. dubna v BB&T Center.

Romero zvítězil 9x z posledních jedenácti duelů. Poražen odešel pouze od současného šampiona Roberta Whittakera. Mluvilo se o přechodu do polotěžké divize, kvůli častým problémům s váhou. Kubánský rodák se rozhodl zůstat ve střední váze a nastoupí v odvetnému duelu s brazilským krokodýlem.

Ronaldo Jacare Souza v prvním duelu prohrál na body, což bylo velmi kontroverzní rozhodnutí. Nyní je připraven Romera ukončit. Jacare je jedním z nejlepších bojovníků jiu jitsu ve světě MMA. V posledním duelu dokázal knockoutovat bývalého šampiona Chrise Weidmana.

Romero své dvě titulové příležitosti promarnil. Jacare na svou šanci stále čeká. Pokud dokáže Romera porazit, přiblíží se vytouženému titulovému souboji. Jak zápas dopadne zjistíme 27. dubna.