Burns: Můj styl Usmanovi nebude sedět

Třiatřicetiletý brazilský bojovník Gilbert Burns se dlouhém čekání dočkal své titulové šance. V noci ze 13. na 14. února se v hlavním zápase druhého číslovaného turnaje roku UFC 258 postaví svému bývalému tréninkovému partnerovi a šampionovi welterové divize Kamaru Usmanovi. Předtím než se postaví do svého prvního titulového zápasu, poskytl rozhovor kanadské TSN.

Usman a Burns spolu trénovali v době, kdy Burns ještě působil v lehké váze a nepomýšlel na titulovou šanci ve welterové váze. Brazilec tvrdí, že o Usmanovi díky dlouholetému společnému tréninku ví takřka vše. „Trénovali jsme spolu opravdu hodně, v podstatě každý den. Absolvoval jsem s ním asi 300 tréninků, 200 sparingů a hodně tréninků grapplingu. Asi sedm nebo osm let jsme se vídali dvakrát denně.“

Za tolik let společného tréninku Burns a Usman samozřejmě poznali silné a slabé stránky toho druhého. „Vím o Usmanovi hodně, ale on toho také ví hodně o mně. Podle toho, co jsem poznal při trénincích s ním, myslím, že ten zápas bude lidi bavit.“ Kdo by však čekal, že Burns přistoupí k zápasu s přehnaným respektem, je na omylu. „Když jdu do klece, mám svou strategii. Chci zápasy ukončovat nebo v nich dominovat. Nemám žádnou zášť vůči soupeři, respektuji ho. Ale i respekt musí jít stranou. Chci předvést to nejlepší a vyhrávat.“

Usman patří mezi nejlepší wrestlery, které může UFC nabídnout. Burns si však myslí, že jeho jiu-jitsu bude Usmanovi dělat problémy. „Myslím, že zápas se mnou mu nebude sedět. Když mě dostane na zem, co bude dělat? Jsem připravený útočit ze zad. Mám rychlé a silné ruce. Myslím, že můj styl nesedí nikomu z TOP 15,“ prozradil Brazilec, co by mohlo na současného šampiona v zápase platit.

Titulová zápas Usman vs. Burns se zdá být zakletým. Poprvé se domlouval na turnaj UFC 251 na ostrově Yas. Jenže Burns měl pozitivní test na COVID-19, a tak se s Usmanem utkal Jorge Masvidal, který prohrál po pěti kolech na body. Zápas se přesunul na turnaj UFC 256, ale ani na druhý pokus se neuskutečnil, protože se Usman zranil. Fanoušci tak doufají, že na třetí pokus se zápas podaří uspořádat.