Daniel Cormier vs. Stipe Miočič 2 hlavním tahákem UFC 241

Stipe Miočič se dočkal vysněné odvety. Pravděpodobně nejlepší těžká váha historie, může získat zpět ztracený titul. Daniel Cormier překvapil celý svět a v prvním kole nekompromisně ukončil vládu rodáka z Clevelandu. Zda dokáže Stipe v odvetě zvítězit, se dovíme 17. srpna.

Daniel Cormier (21-1-1 NC) získal pásy dvou nejtěžších divizí. Titulu šampiona polotěžké váhy se dobrovolně vzdal, pás v těžké divizi dokázal obhájit v duelu s Derrickem Lewisem. Téměř rok DC čekal na vysněný money fight s Brockem Lesnarem. Lesnar je v USA obrovskou hvězdou, která prodá statisíce pay-per-view. Cormier by získal tučný šek, který ho zajistí do konce života. Lesnar ovšem nedávno ohlásil konec kariéry a DC přijal jinou výzvu.

Stipe Miocic (18-3) jako jediný bojovník historie UFC dokázal 3x obhájit pás šampiona nejtěžší divize. V souboji s Cormierem byl velkým favoritem, ale duel nezvládl a prohrál KO v prvním kole. Stipe toužil od začátku po odvetě a nyní ho Dana White vyslyšel. Miočič tentokrát neponechá nic náhodě a odhodlaně si půjde zpět pro svůj pás.

Turnaj se uskuteční v Honda Center v Anaheimu, kde DC utrpěl nejhorší porážku své kariéry. Ve třetím kole prohrál tvrdým high kickem se svým odvěkým rivalem – Jonem Jonesem.

Miočič nevkročil do oktagonu více než rok, otázkou tedy je, v jaké formě se vrátí. Cormier si prošel sérií zranění a nyní se teprve dostává do stoprocentní formy. Ostře sledovaný duel  bude zpestřením již tak nabitého léta v UFC.