Dejte pozor na Holotu, směřuje k titulu, zní z Reindersova týmu

Když OKTAGON minulý týden odhalil, že se na příštím turnaji představí Václav Holota, spousta lidí se ptalo, kdo že to vlastně je? Minulé úterý Vašek přiblížil ve vysílání MMA Letem světem širší veřejnosti svůj příběh. “Vsadil jsem všechno na jednu kartu, přestěhoval se s přítelkyní do Prahy a začal makat tak, abych se mohl živit zápasením.” Je vám to povědomé? Aby ne, podobný krok učinil před deseti lety irský instalatér, jehož jméno o pár let později sedělo v první desítce nejlépe vydělávajících sportovců světa, Conor McGregor. Taky vsadil vše na jednu kartu a sázka mu za podpory přítelkyně náramně vyšla.

“Vnímám ho jako extrémně inteligentního bojovníka. Rozhodl se, že dá maximum do toho, aby se stal profíkem. Z každého tréninku chce vytěžit co nejvíc. Přistupuje k tomu opravdu zodpovědně, natáčí si tréninky, konzultuje se mnou i s ostatními každý detail a žije MMA,” říká na adresu Václava Holoty jeho trenér André Reinders.

Do Reindersova týmu, líhně odhodlaných bojovníků, zapadá skvěle. “Mám tým plný bojovníků, kteří k přípravě přistupují inteligentně a disciplinovaně. Všichni se tímhle směrem podporujeme a společně rosteme. Vašek je důležitou součástí našeho týmu,” říká Reinders.

A o skvělé týmové chemii hovoří i další člen party z Reinders gymu, zápasník lehké váhy OKTAGONU Matěj Kuzník. “Vašek má raketový progres a chce se rychle posouvat kupředu. Ukazuje, že se stává komplexním bojovníkem. Na MMA myslí v jednom kuse,” popisuje svého tréninkového parťáka Kuzník. “Taky přišel dobývat Prahu z menšího města, takže jsme na tom podobně. Sedli jsme si lidsky i jako tréninkový parťáci. Vaška vnímám jako opravdu dobrého kamaráda,” dodává.

“Do naší party zapadá skvěle, protože chápe náš debilní humor,” směje se Jan Malach. “S Matějem Kuzníkem a Danem Škvorem ho máme fakt rádi,” říká.

“Vaška jsem dlouho vnímal jako postojáře, je ale hodně znát jeho spolupráce s Honzou Stachem, díky které se hodně zlepšil i v boji na zemi. Stává se z něho opravdu nebezpečný a komplexní bojovník, který to ve welteru může dotáhnout hodně daleko,” dodává Malach. A kam by to mohl Holota dotáhnout podle trenéra?

“Já ani on nepřemýšlíme jinak, než že směřuje k titulu ve welteru. Je sice na začátku, ale má veškeré předpoklady k tomu, aby si pro titul skutečně došel. A myslím, že to ví i David Kozma, který k nám občas chodí trénovat. Až se později přesune do zahraničí, bude Vašek tím, kdo ho na trůnu nahradí,” říká André Reinders.

Václav Holota má na kontě tři výhry. Čtvrté vítězství se pokusí přidat v brněnském Bobyhall 21. listopadu, tam je Reindersův tým v posledních turnajích OKTAGONU prakticky neporazitelný.