Dnešní galavečer UFC ve znamení legend! Které zápasy stojí za pozornost?

Po třech nabitých lednových turnajích se organizace UFC vrací zpět na naše obrazovky. Dnešní hlavní karta patří především zápasnickým legendám, které se fanouškům chtějí předvést ve velkém stylu a svou hvězdnou kariéru ještě jednou pořádně nakopnout. Na jaká jména se můžeme těšit?

Overeem vs. Volkov

V hlavním zápase galavečeru UFC v Las Vegas se představí dvě těžkotonážní hvězdy. Alistair Overeem (47-18) momentálně zažívá úspěšný restart své kariéry, a ještě jednou by se rád pokusil zaútočit na titul. Zatím má skvěle našlápnuto, na svém kontě totiž má dvě vítězství v řadě, jenž ukončil na TKO. Velezkušený Holanďan je tzv. mistr ukončovatel. Ze svých sedmačtyřiceti vítězství totiž dokázal vyhrát dvaačtyřicetkrát před limitem a má zálusk na další.

Stroj na ukončení je určitě i ruský dlouhán Alexander Volkov (32-8), který za svou kariéru knockoutoval jednadvacet soupeřů. Volkov si od roku 2016 nevede vůbec špatně, z posledních deseti zápasů totiž slavil osm vítězství, ke kterým patří například skalp nad Fabriciem Werdumem, Roy Nelsonem či Attilou Véghem.

Oba velezkušení borci za svou profesionální kariéru nasbírali více než sto zápasů a dvaašedesát ukončení před limitem. Dočkáme se dnes v noci dalšího ukončení?

Sandhagen vs. Edgar

V hlavním předzápase se do klece vrátí nestárnoucí Frankie Edgar (24-8), který se během své bohaté kariéry utkal snad s každým. Porazil jména jako je Yair Rodriguez, Chad Mendez, Urijah Faber a třikrát zdolal B.J. Penna. Edgar nasbíral nejvíce vítězství na body, ale nemá rovněž problém ukončovat před limitem. Nyní se vrací zpět do bantamu, aby si ve svých devětatřiceti letech připsal zářez nad rozjetou mladou puškou.

Cory Sandhagen (13-2) odbojoval v UFC zatím sedm zápasů a šestkrát odcházel jako vítěz, kdy mezi jeho jediného přemožitele patří současný titulový vyzyvatel Aljamain Sterling. Ve svém posledním zápase se ale Sandhagen blýsknul perfektním ukončením, kdy kopem z otočky dokázal knockoutovat favorizovaného Marlona Moraese. Teď je osmadvacetiletý bojovník připraven porazit legendu a postupně si prošlapávat cestu k titulu.

Johnson vs. Guida

Do klece se vrací i čtyřiatřicetiletý Michael Johnson, který v minulosti dokázal v prvním kole knockoutovat Dustina Poiriera a na body vyzrát na Tonyho Fergusona. Aktuálně ale Johnson má tři porážky v řadě a zdá se, že se jeho čas mezi hvězdami UFC začíná pomalu krátit. Dnes ale vyzve neméně ostříleného borce, proti kterému hodlá znovu zažít blahodárný pocit zdvižené ruky.

Borec, který stojí za těmi nejšílenějšími zápasy historie UFC, přesně takovou vizitku má Clay Guida (35-20). Guida sice také momentálně neprožívá to nejlepší možné zápasnické období, ale během svého vrcholu porážel ta největší jména. Cenné vítězství si připsal například nad Anthony Pettisem, Rafaelem Dos Anjosem nebo i Natem Diazem. Který z těchto borců naskočí dnes v noci na vítěznou vlnu?