Dobojováno! Jiří „Denisa“ Procházka se stává šampionem polotěžké váhy RIZIN FF

Japonské dobrodružství dostává konečně pomyslnou třešničku na dortu.

Česká MMA jednička, Jiří „Denisa“ Procházka se vítězstvím na dnešním turnaji RIZIN 15 stává šampionem polotěžké váhy japonské organizace RIZIN FF.

Po sedmi vítězstvích v řadě byla titulová šance nevyhnutelná. Když to nevyšlo s Cro Copem, dostal Procházka šanci na odvetu s jeho posledním přemožitelem – King Mo Lawalem a navíc s titulovou příchutí.

Začátek zápasu šel z obou stran pozvolna, s každou minutou se pak však tempo zvyšovalo. Ze strany King Mo přišlo pár tvrdých legkicků a jeden nepříjemný úder, který Procházkovi spustil krev z obočí, jinak ale více trefoval a držel kontrolu „ringu“ právě Procházka.

Do třetího kola však šel český borec s jasnou motivací získat titul a hlavně s více energie, která mu dovolila v třetím kole  zařadit vyšší rychlost a četnost úderů, pod kterými Lawala nakonec v třetím kole na KO udolal.

Jirkovi patří velká gratulace. Titul šampiona světové organizace, mezi které se RIZIN bezesporu řadí, je dosud největším úspěchem, který se českému bojovníkovi kdy povedl.