Dvakrát odložený zápas Kuzník vs Bartl má nové datum!

Dlouho očekávaná bitva Matěje Kuzníka s Markem Bartlem už zná svůj termín konaní. Po dvou neúspěšných pokusech se tento souboj lehké váhy nakonec přesouvá na turnaj OKTAGON 19, který se uskuteční 5. prosince.

Matěj Kuzník (13-5) se nedávno vrátil znovu na půdu OKTAGONU. Svůj návrat měl prožít už na začátku března v Ostravě, ale nakonec se zápasu dočkal až v polovině října na turnaji OKTAGON 17. Tam se původně měl utkat proti Františku Fodorovi, ale ten kvůli zranění musel ze zápasu odstoupit. Pro Matěje se ale našla rychlá náhrada z Olomouce v podobě postojaře Štěpána Guby. V zápase Kuzník využil své zkušenosti ze zápasení a svého soupeře s přehledem porazil na TKO ve druhém kole.

Nyní čeká ostravského rodáka odložený souboj s rozjetým Markem Bartlem, na kterého si Kuzník pevně věří.

„Marka vnímám jako postojaře, který si v poslední době oblíbil grappling,“ řekl Kuzník o svém soupeři v rozhovoru pro OKTAGON MMA. „Nicméně jsem přesvědčen, že mi tento styl bude sedět. Znám jeho silné a slabé stránky a věřím, že ho porazím.“

Marek Bartl (9-8) je ve skvělé formě a na vítězství pěti vítězství v řadě. Naposledy zápasil minulý rok v březnu na vyprodaném galavečeru OKTAGON 16, kde se střetl s Azizem Dauliatovem. V tomto zápase, i přes zranění kolene, se dokázal Bartl perfektně přizpůsobit a utáhl Dauliatova ve druhém kole na Armbar. Zástupce první legendární osmičky pilotní série OKTAGON Výzvy je připraven na další válku a hodlá ukořistit další vítězství.

5. prosince nás čeká Severomoravské derby Ostraváka proti Přerovákovi a půjde i o souboj dvou rozdílných stylů, tedy zemaře a postojaře. Matěj Kuzník disponuje skvělou prací na zemi, kde své soupeře dokáže celý čas nepříjemně trápit. Naopak Marek Bartl je zvyklý své soupeře ukončovat spíše v postoji, avšak zem mu poslední dobou také není úplně cizí. Jak toto derby dopadne?