Ferguson cítí, že ho bláznivé zranění může stát titul

Nejočekávanější bitva letošního roku se znovu nekoná. Ani na čtvrtý pokus k zápasu Tony Ferguson vs. Khabin Nurmagomedov nedojde. Není mi to přáno. Jak jinak si může prozatimní šampión lehké váhy populární „El Cucuy“ zdůvodnit své kuriózní zranění z konce března.

Fyzická bolest poškozeného kolenního vazu je jedna věc. Psychická bolest věc druhá. Tony Ferguson, který utrpěl kuriózní zranění, se obává nejhoršího. Přijde o svůj dočasný pás šampióna lehké váhy. UFC již oznámilo, že zápas Max Holloway vs. Khabib Nurmagomedov bude zápasem o skutečný titul.

Spousta fanoušků nevěřila vlastním očím. Mnozí doufali, že se jedná o aprílový žert. Nakonec se Tony Ferguson sám vyjádřil o své malé osobní tragédii.

„S UFC jsem ještě nemluvil. Takže co jsem četl, mě šokovalo. Chlape, mně to tak ublížilo! Své zranění jsem nemohl ovlivnit. UFC mi neřeklo, že mi odeberou titul“.

Nezvyklé zranění přišlo během vystoupení pro stanici FOX v Las Vegas, kde Ferguson poskytoval rozhovor. V temné místnosti zakopl o velký produkční kabel a neštěstí bylo na světě.

„Nemůžete přeci vzít šampiónovi titul, když se šíleně zraní během mediální kampaně pro UFC.“

Stalo se to několik dní zpět a tak Ferguson zkoušel pokračovat v tréninku, ale zranění se nelepšilo.

„Hned jsem věděl, že je něco špatně. Jakmile jsme po rozhovoru přišli k autu, řekl jsem své ženě, co se stalo a byla velmi znepokojena. Měl jsme kolem sebe několik členů UFC a mého týmu. Jel jsem domů a začal cvičit v bazénu a hned jsem poznal, že je něco špatně. V pátek jsem se probudil s velkou bolestí. Všichni kdo mě znáte, tak víte, že jsem tvrdý. Snažil jsem se trénovat později večer, ale nešlo to.“

„V sobotu jsem se probudil s ještě větší bolestí. Zkusil jsem to překonat a trénovat. Ale koleno mě nepustilo. Poznal jsem, že jde o něco sakra vážného. Nejsem doktor, ale vypadalo to opravdu šíleně. Chtěl jsem, aby s tím doktoři něco udělali, ale mohlo se to pouze zhoršit.“

V neděli Ferguson oficiálně oznámil zrušení zápasu. Jeden lékař tvrdí, že je potřeba operace. Jiný je pozitivnější. Než se zváží další léčba, musí Tony navštívit několik specialistů.

El Cucuy nesouhlasí s odebráním titulu. Jako příklad použil Roberta Whittakera. Australský bojovník držel prozatimní pás i po zápase Michael Bisping vs. GSP. St- Pierre se poté titul vzdal a pás náležel znovu Whittekerovi.

„Existuje precedens. Budou bojovat o skutečný titul a prozatimní zůstane mě. Přesně takhle to udělali v loňském roce s s Whitttakerem. Doufám, že i teď udělají správnou věc“.

Nikdo nemůže Tonymu vyčítat, že do zápasu nenastoupí. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Dana White již řekl, že k vysněnému zápasu všech fanoušků nikdy nedojde. Nezbývá než doufat, že šampión pérové váhy Max Holloway bude dostatečně připraven, aby ustál sílu a tlak Khabiba Nurmagomedova

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here