Igor Daniš: Očekávám střet dvou mistrů ve svém oboru

Turnaj OKTAGON Underground: Last Man Standing nabídne bitvu dvou postojářských superhvězd Slovenska, ve které na sebe narazí Vladimír Moravčík a Igor Daniš. Daniše mohli domácí fanoušci v poslední době zaznamenat ve dvou zápasech v MMA, ale nyní se vrací do jeho dobře známé disciplíny, aby poměřil síly s legendárním Draculou.

Igor Daniš je světovým a evropským šampionem několika prestižních organizací a na svém kontě má více než osmdesát zápasů. Dokonce si jako jeden z prvních domácích bojovníků vyzkoušel zápas pod drsnými pravidly lethwei. Nyní je před ním další zajímavá výzva v podobě Vlada Moravčíka. Jak vnímá svého krajana jako dalšího soupeře?

„Mezi mnou a Vladem nepociťuji absolutně žádnou rivalitu,“ prozradil Daniš pro Fightclubnews.cz. „Tuto emoci v sobě vůbec nenosím a ani nepěstuji. Soustředím se hlavně na sebe a s nikým se neporovnávám. Vlada si vážím a respektuju ho. Zápas s ním vnímám jako střet dvou mistrů ve svém oboru, kteří půjdou předvést výkon, jenž ukáže vše, co Muay thai a celkově bojové sporty můžou nabídnout. Hlavně úcta, respekt a chuť zvítězit. Tento zápas může skončit KO v jakémkoliv kole, ať už z jedné nebo druhé strany a nebo klidně na body. Počítat se musí se vším.“

Daniš má za sebou také dva zápasy podle pravidel MMA, ve kterých však zatím na vítězství nedosáhl. V budoucnu by ale v kleci rád pokračoval a je připraven zapracovat na svých slabinách. Za pár dní však Igora čeká zápas v pravidlech, které jsou pro něj jako dělané.

„Účast v Undergoundu pro mě znamená možnost mít zápas. Dané pravidla jsou nastavené více než skvěle,“ řekl Daniš.

„Pod pravidly MMA se určitě ještě chci ukázat. Baví mě to a rozhodně mám na čem pracovat. Mám vůči sobě takovou zodpovědnost. Momentální situace mi ale bohužel nedovoluje se na takový zápas připravit tak, jak bych si představoval. MMA je pro mě úplně nový a jiný sport. Určitě nemám žádné jméno, které bych chtěl vyzvat. Nejsem typ člověka, který v sobě nosí jmenný seznam bojovníků, se kterými bych se chtěl střetnout. Od toho tu máme promotéry a organizátory, popřípadě žebříčky,“ dodal Igor na závěr.