Jeden z nejlepších evropských bojovníků v dějinách UFC ukončil kariéru

Sundal rukavice a položil je na podlahu oktagonu. Známe gesto značí konec kariéry jednoho z nejlepších bojovníků v historii polotěžké váhy. Švédský sympaťák Alexander „The Mauler“ Gustafsson pověsil MMA na hřebík. UFC ztratilo borce, který získal fanoušky po celém světě.

„The Mauler“ nastupoval proti Anthony Smithovi v pozici favorita. V zápase tahal za kratší konec a prohrál ve čtvrtém kole na rear naked choke. Na domácí půdě ve Stockholmu toužil po vítězství, které ho vrátí zpět do titulového zápasu, nestalo se. V prosinci podlehl králi MMA Jon Jonesovi a tvrdil, že ztratil touhu dále zápasit. Turnaj na domácí půdě byl pro Alexe velkou motivací a případná výhra mohla švédskému dlouhánovi vrátit potřebný oheň. Anthony Smith ho definitivně uhasil.

Alex končí profesionální kariéru s bilanci 18-6. Dokázal porazit například Jimi Manuwu, Shoguna Ruu, Jana Blachowicze, Glovera Teixeiru či Thiaga Silvu. Prohrál pouze s těmi nejlepšími. Anthony Johnson ukončil Guse v prvním kole. Daniel Cormier vyhrál po skvělé pětikolové bitvě na split decision. Souboje s Jonem Jonesem jsou tím nejlepším, co Alex za svou kariéru předvedl. Turnaj UFC 165 se zapsal zlatým písmem do historie celé organizace. Bezpochyby nejlepší zápas v historii polotěžké váhy vyhrál Jones po pěti kolech na body. Jako jediný bojovník dokázal Jonesovi vzdorovat celý zápas a dle mnohých odborníků měl být za vítěze prohlášen Gustafsson. V odvetném zápase již Jones nedal Alexovi žádnou šanci a ukončil ho ve třetím kole na ground and pound. Švéd tvrdil, že porazit Jona Jonese je víc než získat titul.

UFC ztratilo další legendu. Alex svým pozitivním a příjemným vystupováním, bez hvězdných manýrů a skandálů bavil fanoušky MMA dlouhé roky. Z odchodu je zklamaný i sám Jones, který na sociálních sítích poděkoval Alexovi za vše, co pro MMA udělal.

„Upřímně nevěřím, že je konec, ale pokud to myslíš vážně, tak Ti za vše děkuji. Držel si polotěžkou váhu na té nejvyšší úrovni a dělal z nás lepší bojovníky. Užívej si volný čas se svou rodinou“

Polotěžká divize prochází renesancí. Je zde spousta nových bojovníků, kteří zvednou úroveň tam, kam patří. Bohužel u toho již nebude jeden z nejlepších evropanů, který kdy vstoupil do oktagonu. Děkujeme za vše, Alexi!