Jiří Procházka dostal velmi zajímavý vzkaz od šampiona Blachowicze!

Jiří Procházka je v posledních hodinách jedním z nejskloňovanějších jmen celosvětové MMA scény. Český bojovník totiž na turnaji UFC Vegas 25 předvedl nevídaný výkon, kdy famózním způsobem ukončil Dominicka Reyese. Toto velké vítězství zapůsobilo i na krále polotěžké váhy Jana Blachowicze.

Šampion Jan Blachowicz vládne polotěžké váze UFC od minulého roku, kdy svůj titul získal vítězstvím nad Dominickem Reyesem, kterého ukončil taktéž ve druhém kole, jako Jiří Procházka. Blachowicz svůj trůn následně obhájil proti, tehdy neporaženému, Izraelu Adesanyovi a nyní má naplánovaný zápas s Brazilcem Gloverem Teixeirou.

Polský držitel titulu přišel po sobotním turnaji UFC s velmi zajímavou nabídkou pro českého bijce Procházku, když na svých sociálních sítích prohlásil, že by se s Jiřím rád střetnul ve svém rodném městě na hranici Česka a Polska.

„Hej Jiří, co říkáš zápasu Blachowicz vs. Procházka v Těšíně? Polský princ versus Český samuraj. Meč versus Katana. Legendární polská síla,“ vzkázal Jan Blachowicz.

Titulová šance a Jiří Procházka je teď nejčastější slovní spojení, o kterém se diskutuje. Polotěžká váha však má před sebou duel Blachowicz vs. Teixeira, jehož výsledek napoví daleko více. Šance českého bojovníka na boj o titul je však po vítězství nad Reyesem velmi vysoká.