Juráček vs Dobiáš: Nové tváře, které se hodlají prosadit ve welteru!

Na turnaji OKTAGON 19 uvidíme také československý souboj dvou talentovaných bojovníků, kteří se porvou nejen o pozornost fanoušků, ale především o důležité vítězství, díky čemuž můžou důrazně naskočit mezi velmi zajímavá jména welterové váhy.

Matúš Juráček (5-2) měl svou kariéru MMA rozjetou senzačně. Poté ho ale na dlouhou dobu vyřadilo nešťastné a nelehké zranění kolene, a proto musel tento perfektně rozjetý vlak dočasně zastavit. Po bezmála třech letech je ale zpět a je znovu motivovaný předvádět ty nejlepší možné výkony!

Slávista tělem i duší, čímž se Matúš sám charakterizuje sice naposledy zápasil v roce 2017, ale jeho tým hlásí, že je skvěle připraven a opět předvede velké věci. Juráček ukončil ze svých pěti vyhraných zápasů hned čtyři před limitem, a to jak na submission, tak i na KO/TKO. Na turnaji OKTAGON 19 je připraven velkolepě restartovat svou kariéru, ale v jeho úspěšnému návratu do klece mu bude stát zkušený slovenský specialista na submise.

Michal Dobiáš (9-9) byl v posledních letech daleko aktivnějším zápasníkem. Během tří let, kdy Juráček nezápasil, stihl Dobiáš třináct profesionálních zápasů, takže je ve skvělém zápasovém tempu. Přezdívaný „Šaman“ se ve své profesionální kariéře postavil i nynějšímu zápasníkovi UFC Michaelu Oleksiejczukovi. Bojoval i například proti Jozefu Wittnerovi, Tomášu Bolovi nebo Kamilu Cibinskimu, což značí výbornou zápasnickou zkušenost, kterou 5. prosince hodlá využít ve svůj prospěch.

Devětadvacetiletý zástupce bratislavského OFA Gymu vyhrál své zápasy výhradně na submise, kterými ukončil osm soupeřů. Zajímavostí také je, že ani jeden jeho vyhraný zápas nedošel do konce třetího kola, takže se rozhodně máme na co těšit.

Tento atraktivní zápas vypukne už 5. prosince a můžeme očekávat pořádnou show. Matúš Juráček má velmi dobrý a precizní box a Michal Dobiáš naopak disponuje skvělou prací na zemi, tudíž je před námi boj o to, kdo si svůj preferovaný styl dokáže prosadit a využít jej ve vítězství. Povede se Juráčkovi návrat do klece nebo zvítězí rozjetý Dobiáš?